Pralka Otwierana na Lewo – Ranking Najlepszych Modeli w lipcu 2022 roku

Data ostatniej aktualizacji: 4 lipca 2022

Autor: Sebastian Przyborowski

Pralka Otwierana na Lewo Ranking

Szukając dobrej pralki otwieranej w lewą stronę, weź pod uwagę jej wydajność i funkcjonalność. Urządzenie powinno być dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb i nie kosztować fortuny. Oczywiście nie musi być drogie, ponieważ wiele tanich produktów dostępnych na rynku jest niezawodnych i trwałych. Jeśli chcesz uniknąć straty pieniędzy, sprawdź nasz ranking pralek dla leworęcznych – pomoże Ci on podjąć właściwą decyzję. W zestawieniu znalazły się tylko polecane marki, wybierane głównie przez wymagających klientów.

Pralka Drzwi Otwierane na Lewo – Porównanie Egzemplarzy w lipcu 2022 roku

Pozycja:Zdjęcie:Model:Ceny:Oferta:Ocena Eksperta:Wymiary:Kierunek Otwierania Drzwi
1https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/samsung-addwash-ww80t554dae.jpgSamsung WW80T554DAE AddWash AI Control2 500 zł - 2 999 złhttps://pralka.com.pl/sklep/samsung-addwash-ww80t554dae-euro10 na 1055 x 60 x 85 cmw lewo
2https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/electrolux-ew6s326spi.jpgElectrolux EW6S326SPI PerfectCare1 800 zł - 1 999 złhttps://pralka.com.pl/sklep/electrolux-ew6s326spi-euro9.9 na 1038 x 59,5 x 84,5 cmw lewo
3https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/lg-pralka-f4wn408s0-lg.jpgLG Vivace F4WN408S01 600 zł - 1 799 złhttps://pralka.com.pl/sklep/lg-pralka-f4wn408s0-lg-euro9.8 na 1056 x 60 x 85 cmw lewo
4https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/beko-ewue7636xaw.jpgBeko EWUE7636XAW1 400 zł - 1 599 złhttps://pralka.com.pl/sklep/beko-ewue7636xaw-euro9.7 na 1045 x 59,5 x 84 cmw lewo
5https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/bosch-serie-4-wan2417epl.jpgBosch WAN2417EPL Serie 41 600 zł - 1 799 złhttps://pralka.com.pl/sklep/bosch-serie-4-wan2417epl-euro9.6 na 1055 x 59,8 x 84,8 cmw lewo
6https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/indesit-mtwa-61251-w-pl.jpgIndesit MTWA 61251 W PLdo 999 złhttps://pralka.com.pl/sklep/indesit-mtwa-61251-w-pl-euro9.5 na 1054 x 59,5 x 85 cmw lewo

Pralki otwierane na lewo – Ranking TOP 6 Modeli w 2022 roku

1. Samsung WW80T554DAE AddWash AI Control

Jaka pralka otwierana w lewą stronę jest najlepsza? To pralka Samsung WW80T554DAE AddWash AI Control od Samsung. Ta machina przeważa nad innymi z mnóstwa powodów. Wyróżnia się zwłaszcza objętością prania, która jest równa 8 kg. Pasuje czy nie? Zbadaj łazienkę i rozmiary przed wyborem pralki – ten automat ma dokładnie takie wymiary: 55 x 60 x 85 cm. Gazować po ulicach tą machiną nie będziesz, mimo tego silnik posiada jak dobra fura – jego maksymalna szybkość wirowania jest równa 1400 obr/min. Masz po kokardę głośnych dźwięków? To zrozumiałe, spokój to równowaga. Z omawianym automatem to masz – daje z siebie tylko tyle dB w procesie wirowania: 72 dB. Rachunek za pobór mocy Cię wkurza? Luzik, ta machina nie potrzebuje, nie wiadomo ile na setkę cykli prania i nie zapłacisz jak za zboże – to cyferki: 55 kWh i 34.1 zł. Czy dużo wody potrzebuje ta machina na pranie? Bez stresu, niezbyt dużo tylko – tyle: 48 litrów.

Pralka Samsung WW80T554DAE AddWash AI Control od Samsung robi masę rzeczy – sam spójrz. Domyślamy się, jak ma funkcjonować pralka – jak najszybciej. W pierwszej kolejności – wsadzasz ciuchy. Omawiany egzemplarz ładujesz od przodu. Rozmiary egzemplarza to raz, ale czy istotnie pasuje do designu u Ciebie w mieszkaniu? Kolor prezentowanej maszyny jest biały. To dobry moment na sprawę ochrony środowiska. Ile recenzowany egzemplarz bierze wody przez 12 miesięcy? Jedynie tyle: 8100 litrów. Ile wyjdzie Ci za energię? Na 1 cykl niniejsza machina wykorzystuje tyle: 0,56 kWh. Co bonusowo robi omawiany egzemplarz? Ma multum interesującej technologii: aplikacja Samsung Smart Control, dodatkowe drzwi Samsung AddWash, pranie bąbelkowe aktywna piana Samsung Eco Bubble, silnik Samsung Digital Inverter. Kozacka pralka posiada szeroki wachlarz programów piorących – obczaj, jakie znajdziesz w recenzowanym urządzeniu: bawełna, cichy, eco 40-60, higiena, mix, super szybki.

Pranie ubrań to norma, ale co dodatkowo prezentowana maszyna może zdziałać? Opcje dodatkowe: Aktywna piana, start/pauza z opcją dołożenia prania, zdalne sterowanie smartfonem, dodanie pary do cyklu. Co takiego w zestawie otrzymasz z niniejszą pralką? Oto zestawienie: instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy, wąż odpływowy. Czy fatałaszki będą bez brudu? Zobacz klasę prania: A. Jak wiele wilgoci możesz się spodziewać po całym praniu? Na to ma wpływ klasa wirowania: B. Czy pralka Samsung pracuje bezszelestnie? Pewnie – klasa poziomu hałasu wirowania tego modelu: A. Wybornie, gdy spodnie są wysuszone po wybraniu z pralki. Odpowiada za to wilgotność resztkowa. W prezentowanym sprzęcie wilgotność resztkowa to 44%.

Czy prezentowany sprzęt się komfortowo programuje? Tak, to bułka z masłem, bo ma taki programator: elektroniczne: pokrętło, przyciski. Co z kwestią regulacji szybkości wirowania? W niniejszym urządzeniu regulacja prędkości wirowania jest skokowa. Jest moc? Przetransportujesz to cacko? Z palcem w nosie, waży tylko 70 kg. Jest niedziałający sprzęt? Nie stresuj się, przecież jest gwarancja: 24 miesiące, 10 lat na silnik. Omawiany model jest fajny i dość tani – jest to wydatek rzędu: 2 500 zł – 2 999 zł. Podsumowując, to najlepsza pralka otwierana w lewą stronę w lipcu 2022 roku – polecamy!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ: Pralka otwierana na lewo pełnogabarytowa
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 55 x 60 x 85 cm
 • Pojemność: 8 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 55 kWh = 34.1 PLN
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1400 obr/min
 • Wymiary pralki bez elementów wystających: 55 x 60 x 85 cm
 • Wyświetlacz elektroniczny: LCD
 • Silnik typu inverter: tak
 • Klasa energetyczna: B
 • Funkcja regulacji temperatury: tak
 • Funkcja – mniej zagnieceń: nie
 • Funkcja równomiernego rozłożenia prania: tak
 • Automatyka prania: tak
 • Wskaźnik przebiegu programu prania: nie
 • Blokada przed dziećmi: tak
 • Funkcja zabezpieczenia przed zalaniem: Brak

Zalety

Wady

Sklepy

338 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Pralki otwierane na lewo Samsung WW80T554DAE AddWash AI Control w naszym rankingu zdobywają ocenę:

10 / 10

2. Electrolux EW6S326SPI PerfectCare

Kolejna propozycja to naprawdę dobra pralka otwierana na lewo, czyli Electrolux EW6S326SPI PerfectCare. Z jakiej przyczyny zalecane jest posiąść przedstawiany model pralki? Powodów istnieje sporo, nie zwlekając, od razu je pokażemy. Masz obszerną garderobę wypchaną ciuchami? Bez stresu, wspomniana maszyna do prania to ujarzmi. Miejsce na brudy to 6 kg. Kochasz oszczędzać banknoty? To jasne, że lepiej płacić najmniej. Opłaty to nie tylko jedynie cena sprzętu, jest to oprócz tego użytkowanie. Jak wiele wody trzeba na pojedynczy cykl? Serio niewiele – precyzyjnie tyle: 43 litry. A kilowaty? Na sto prań: 65 kWh. Jak wiele jest to złotówek? W przybliżeniu 40.3 zł. Wsunie się do łazienki/kuchni? Sprawdź rozmiary, a to one Gł. x Szer. x Wys.: 38 x 59,5 x 84,5 cm. Co oprócz tego trzeba wiedzieć? Poziom hałasu w czasie wirowania – 77 dB. Jak szybko wiruje recenzowany model? Maks. prędkość wirowania jest równa 1200 obr/min.

Jak konkretnie w prezentowanym sprzęcie upycha się rzeczy? To szybkie – umieszczasz od przodu. Klasa prania – po co to? To dotyczy tego: jak wprawnie pierze ciuchy. Ten model ma dobrą klasę prania: A. Uwaga! Klasa wirowania to ważna kwestia – czyli chodzi o mokre ciuchy. W niniejszym egzemplarzu klasa wirowania jest taka: B. Rozmowa to coś, czego oczekujesz? W porządku, przy tym egzemplarzu to wykonalne, działa cicho – klasa poziomu natężenia hałasu to C. Ekologia to dla Ciebie priorytet? To dobrze trafiłeś – niniejszy model w ciągu roku bierze tylko tyle wody: 9999 litrów. Kolejna opcja – energia. Nawet jeżeli posiadasz farmę fotowoltaiczną, to sprawdź. Niniejsza maszyna na cykl bierze dokładnie tyle: 0,76 kWh. Nie chcesz oczekiwać na wysuszone ubrania? To normalne, że chcesz, żeby było ekspresowo zrobione. Z niniejszym sprzętem to bajka. Ubrania są odrobinę mokre, ponieważ wilgotność resztkowa to 53%.

Pewnie dostarczenie będzie w pakiecie, ale gdybyś miał potrzebę przestawić pralkę? Bez stresu, niniejszy sprzęt waży zaledwie 60 kg. Martwisz się, czy niniejszy model nie zniszczy Ci posadzki w trakcie pracy? Regulacja prędkości wirowania jest skokowa. Czy intuicyjnie możesz włączyć program? W omawiany egzemplarzu programator jest taki: elektroniczny. Pytasz się, co jest w ofercie? Otrzymujesz to: instrukcja obsługi w języku polskim, wąż dopływowy, wąż odpływowy. Istnieją rzeczy, które chciałbyś programować apką. Ciuchy jesteś zmuszony upchnąć sam, ale sprawdź, co Twoja maszyna dodatkowo ma w pakiecie. Funkcje dodatkowe: możliwość skrócenia czasu prania, dodatkowe płukanie, start/pauza.

Co recenzowany egzemplarz jeszcze potrafi? Jest wypchany nowoczesnymi rozwiązaniami. Co precyzyjnie ma w sobie? Zapoznaj się z tym: równomierne rozprowadzenie płynu zmiękczającego Electrolux/AEG SoftPlus, skrócenie czasu prania Electrolux TimeManager. Masz wiedzę, że rzeczy są zróżnicowane. Patrz na metki. Ten egzemplarz to upierze, tylko załącz stosowny program. Sprawdź programy: antyalergiczny parowy, bawełna, bawełna – eko, delikatny, jedwab, odplamianie, outdoor odzież nieprzemakalna, pranie wstępne, program dziecięcy, sport, syntetyki, szybki 14 min, wełna. Automaty się zużywają, to naturalne. Co zrobisz? Ten sprzęt ma gwarancję: 24 miesiące. To ta chwila – nadrzędna rzecz – czyli gotówka. Prezentowany automat możesz mieć za dokładnie 1 800 zł – 1 999 zł. Co można więcej powiedzieć na jej temat? Tylko tyle, że to dla wielu osób najlepsza pralka otwierana w lewo. Dla nas to numer dwa, ale i tak szczerze ją polecamy.

Specyfikacja Techniczna

 • Typ: Pralka otwierana w lewo Super SLIM
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 38 x 59,5 x 84,5 cm
 • Pojemność: 6 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 65 kWh = 40.3 PLN
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr/min
 • Wymiary pralki bez elementów wystających: 38 x 59,5 x 84,5 cm
 • Wyświetlacz elektroniczny: LCD
 • Silnik typu inverter: tak
 • Klasa energetyczna: D
 • Funkcja regulacji temperatury: tak
 • Funkcja – mniej zagnieceń: tak
 • Funkcja równomiernego rozłożenia prania: tak
 • Automatyka prania: nie
 • Wskaźnik przebiegu programu prania: tak
 • Blokada przed dziećmi: tak
 • Funkcja zabezpieczenia przed zalaniem: wewnętrzne

Zalety

Wady

Sklepy

279 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Pralki otwierane na lewo Electrolux EW6S326SPI PerfectCare w naszym rankingu zdobywają ocenę:

9.9 / 10

3. LG Vivace F4WN408S0

Jaka jest kolejna propozycja pralki otwieranej w lewo w naszym rankingu? To model LG Vivace F4WN408S0. Mówi się, że rozmiar nie ma znaczenia. W przypadku tej pralki to ważna kwestia – musi pasować. Wymiary niniejszego modelu – GxSxW to: 56 x 60 x 85 cm. Szybkość pracy bębna to ważny element – im wyższy, tym krótszy czas oczekiwania na pranie, ale także mniejsza wilgotność rzeczy po odbytym cyklu pracy. Jak szybko ten sprzęt piorący może pracować? Maksymalna szybkość wirowania to: 1400 obr/min. Dobrze, a co z poziomem hałasu? Przy tej pralce możesz spokojnie prowadzić rozmowę, taka jest cicha. Poziom głośności wirowania równa się 74 dB. Jednym z podstawowych parametrów Twojej nowej pralki jest jej pojemność. Ile możesz zmieścić do niej ciuszków? Całkiem sporo, bo dokładnie to tyle: 8 kg. Ile wody pobiera na cykl? Bez stresu, wyłącznie 48 litrów. Prąd to wydatek w dłuższej perspektywie. Ile energii elektrycznej zużywa niniejszy egzemplarz, a także jaki to będzie wydatek? Na sto prań wynosi 73 kWh, co w PLN jest równe 45.26 zł.

To wspaniały sprzęt, od przedsiębiorstwa LG. Recenzowana maszyna posiada innowacyjne bajery, to ich zestawienie: aplikacja LG Smart ThinQ, silnik LG DirectDrive, zróżnicowane ruchy bębna LG 6Motion Direct Drive. Masz uczulenie? Nosisz ciuszki z syntetycznych tkanin? Kapitalnie, albowiem omawiana maszyna ma od groma dedykowanych programów – sprawdź, o jakie programy chodzi: antyalergiczny, bawełna, cichy, delikatny, dziecięcy parowy, mało wymagające, mój program, odzież sportowa, pościel, pranie ręczne, pranie wstępne, syntetyki, szybki 30 min, wełna. Chcesz czegoś innowacyjnego? To omawiany sprzęt – to jego opcje ponad programowe: dodatkowe płukanie, zdalne sterowanie smartfonem, pranie wstępne, dodanie pary do cyklu. Dopieranie ciuszków to nielekka praca? O tyle dobrze, że prezentowany sprzęt jest leciutki – jego waga wynosi raptem 68 kg.

Masz po kokardę incydentów, kiedy Twoje rzeczy są pobrudzone? Spraw sobie maszynę do prania z porządniejszą klasą prania – Mamy to! Omawiana pralka ma precyzyjnie taką: A. Klasa wirowania? Co to znaczy? To daje wysuszone pranie po zakończonym cyklu prania. Prezentowany sprzęt posiada precyzyjnie taką klasę wirowania: B. Czy recenzowana pralka działa jak z tłumikiem? Tak naprawdę to absolutnie tak, omawiana maszyna ma klasę poziomu hałasu wirowania B. Kolor będzie w porządku? Omawiana pralka ma kolor biały. Jesteś informatykiem? Jeśli nie, to i tak w porządku – programator tutaj jest taki: elektroniczny. Jak to pranie się załadowuje w omawiany modelu? Komfortowo – od przodu. Natura to w Twoim domu priorytetowa sprawa? Cudownie, ten model na rok pobiera jedynie tyle wody: 8900 litrów. Masz panele słoneczne? Energia to zawsze koszt. Z omawiany pralkobotem oszczędzisz, na jeden cykl bierze jedynie 0,6 kWh.

Wyciągasz zawilgocone ubrania? Nie z tym egzemplarzem. Wilgotność po praniu wynosi: 53%. Co więcej, można powiedzieć o regulacji prędkości wirowania w omawianej pralce? W prezentowanym modelu jest taka: skokowa. Potrzebujesz mieć najlepszy zestaw? Z omawianą pralką otrzymujesz to: instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy, wąż odpływowy. A co jeśli sprzęt się uszkodzi? Bez nerwów, przecież dostaniesz gwarancję na 24 miesiące, 10 lat na silnik. Ważna rzecz to znaczy wydatek – jak wiele za prezentowany egzemplarz? Recenzowaną pralkę znajdziesz za 1 600 zł – 1 799 zł. LG robi naprawdę dobre pralki otwierane na lewą stronę. Nie inaczej jest z tym modelem. Dobra cena, wyświetlacz led, niskie zużycie wody, duża pojemność wsadu – dla nas rewelacja. Podsumowując nasz ranking pralek otwieranych na lewo musiał uwzględnić ten egzemplarz!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ: Pralka otwierana na lewą stronę pełnogabarytowa
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 56 x 60 x 85 cm
 • Pojemność: 8 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 73 kWh = 45.26 PLN
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1400 obr/min
 • Wymiary pralki bez elementów wystających: 56 x 60 x 85 cm
 • Wyświetlacz elektroniczny: LED
 • Silnik typu inverter: tak
 • Klasa energetyczna: D
 • Funkcja regulacji temperatury: tak
 • Funkcja – mniej zagnieceń: nie
 • Funkcja równomiernego rozłożenia prania: nie
 • Automatyka prania: nie
 • Wskaźnik przebiegu programu prania: nie
 • Blokada przed dziećmi: tak
 • Funkcja zabezpieczenia przed zalaniem: Brak

Zalety

Wady

Sklepy

159 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Pralki otwierane na lewo LG Vivace F4WN408S0 w naszym rankingu zdobywają ocenę:

9.8 / 10

4. Beko EWUE7636XAW

Ranking pralek otwieranych na lewo na pozycji numer cztery kontynuuje Beko EWUE7636XAW. To jasne, że sprzęt musi być w dobrej cenie, ale jest coś jeszcze w tym temacie. Pobór prądu w kontekście długoterminowym – czyli ile i za ile? Omawiana maszyna pobiera w rok tyle: 69 kWh i 42.78. Woda to życie. Dlatego trzeba zużywać ją mądrze. Ten model jest ekonomiczny – na jeden cykl prania zużywa jedynie tyle: 44 litry. Lubisz ciszę i spokój? To bardzo dobrze się składa – recenzowany model podczas wirowania wydaje z siebie tylko tyle decybeli: 74 dB. Chcesz mieć wszystko na już? Znakomicie, pranie będzie błyskawicznie – max. prędkość wirowania to 1200 obr/min. Znasz to? „Liczy się wnętrze” – to prawda. Jak wiele pomieścisz ciuchów wewnątrz tej pralki? Naprawdę sporo, pojemność bębna tej pralki to 7 kg. Jak Twój dom? Masz miejscówkę na tę pralkę? Zobacz wymiary, żeby na sto procent weszła. Niniejsza pralka ma wymiary: 45 x 59,5 x 84 cm. I co sądzisz? Znajdziesz na nią miejsce?

Prezentowany model, czyli Beko EWUE7636XAW od uznanego producenta Beko to autentyczny hit na rynku. Jak w tym modelu wsadza się ciuchy? Metoda załadunku to od przodu. Warta podkreślenia kwestia dla lubiących szczegóły – prezentowana machina ma kolor biały. Nasuwa się wątpliwość – czy prezentowany sprzęt faktycznie tak dokładnie dopiera ubrania? Owszem, zweryfikowaliśmy to – klasa prania omawianego egzemplarza to A. Cudownie, że pranie będzie bez plam, jednak co z wilgotnością odzieży? To jest zależne od klasy wirowania, im większa, tym bardziej wyciąga wodę. W omawianej maszynie klasa wirowania jest B. A jak dużo wody pozostaje w ubraniach? mamy to: 53%. Pogawędka zaczyna być hałaśliwsza, gdyż Twoja pralka Ci przeszkadza? Zapomnij, z omawianą maszyną to już prehistoria. Ta pralka jest bezdźwięczna, poziom głośności jest znikomy – klasa poziomu natężenia hałasu wirowania to dokładnie B.

W jaki sposób reguluje się szybkość wirowania w prezentowanym urządzeniu? Funkcja regulacji prędkości wirowania w tym urządzeniu jest dokładnie taka: skokowa. Trapisz się, ile wyłożysz za energię elektryczną? Spokojnie, omawiana maszyna piorąca na 1 cykl pobiera wyłącznie 0,769 kWh. Jeśli szastać kasą, to rozsądnie. Wydatki w odniesieniu do używania wody są znaczące. Niniejsza maszyna rocznie zużywa koło 10339 litrów. Nowoczesność to źródło świetnego modelu. Chcesz sprzętu, co dużo potrafi? Oto ona – posiada szeroki wybór możliwości. A konkretnie programy prania są takie: autoczyszczenie sterylizacja wnętrza pralki, bawełna, bielizna, ciemne materiały, delikatny, dodatkowy program z aplikacji HomeWhiz, eco 40-60, jeans, kołdry puchowe, koszule, odplamianie, odzież niemowlęca, odzież sportowa, płukanie, pranie wstępne, StainExpert, syntetyki, szybki, szybki 14 min, wełna/pranie ręczne, wirowanie. W zamierzchłych czasach technologii było mało. Teraz jest wręcz przeciwnie. Omawiany sprzęt posiada tego rodzaju technologie: aplikacja Beko HomeWhiz, bęben Beko AquaWave, ograniczenie strat detergentu Beko AquaFusion, pranie z dodatkiem pary Beko Steam Cure, silnik bezszczotkowy Beko ProSmartInverter, utrzymanie świeżości po zakończonym cyklu Beko Fresh Therapy.

Na dodatek co jeszcze jest w stanie zrobić niniejsza pralka? Zdziwisz się, jak sporo ma funkcji dodatkowych. Sprawdź sam, to one: pranie w zimnej wodzie, możliwość skrócenia czasu prania, start/pauza z opcją dołożenia prania, start/pauza, zdalne sterowanie smartfonem, funkcja Pupil, utrzymanie świeżości po skończonym cyklu, pranie wstępne, dodanie pary do cyklu. Maszyna do prania już nabyta, a co takiego z wyposażeniem? To znajduje się w zestawie: instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy, wąż odpływowy. Może ktoś wtaszczy Ci Twoją pralkę do domu. Niemniej jednak profesjonalnie byłoby mieć wiedzę, ile waży. Waga omawianego modelu to dokładnie 63 kg. Gwarancja to podstawowa kwestia. Ta maszyna ma gwarancję: 24 miesiące. Czas na cenę. Ile jesteś zmuszony wydać? Koszt prezentowanej maszyny to 1 400 zł – 1 599 zł. W skrócie – Dobra cena, spora ładowność bębna, zaawansowana blokada rodzicielska, kierunek otwierana w lewo, niskie zużycie wody, czytelny wyświetlacz i wiele innych ciekawych rozwiązań. Dla nas to naprawdę bardzo dobry wybór dlatego nasz ranking pralek otwieranych w lewo uwzględnił ten model bez większych problemów.

Specyfikacja Techniczna

 • Typ: Pralka otwierana na lewo SLIM
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 45 x 59,5 x 84 cm
 • Pojemność: 7 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 69 kWh = 42.78 PLN
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr/min
 • Wymiary pralki bez elementów wystających: 45 x 59,5 x 84 cm
 • Wyświetlacz elektroniczny: LCD
 • Silnik typu inverter: tak
 • Klasa energetyczna: D
 • Funkcja regulacji temperatury: tak
 • Funkcja – mniej zagnieceń: tak
 • Funkcja równomiernego rozłożenia prania: tak
 • Automatyka prania: tak
 • Wskaźnik przebiegu programu prania: tak
 • Blokada przed dziećmi: tak
 • Funkcja zabezpieczenia przed zalaniem: wewnętrzne

Zalety

Wady

Sklepy

119 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Pralki otwierane na lewo Beko EWUE7636XAW w naszym rankingu zdobywają ocenę:

9.7 / 10

5. Bosch WAN2417EPL Serie 4

Jaka pralka otwierana na lewo zajmuję pozycję piątą w naszym rankingu? To egzemplarz Bosch WAN2417EPL Serie 4 od Bosch, który ma zapewnione słuszne miejsce w naszym rankingu. Ile ciuchów będziesz w stanie upakować w tym egzemplarzu? To jest kluczowe – w tym egzemplarzu zmieścisz bardzo dużo brudów, a precyzyjnie to 7 kg. Czy Twoja maszyna będzie pasować do Twojego mieszkania? Wyluzuj, mamy rozmiary omawianego urządzenia: 55 x 59,8 x 84,8 cm. Super, a co z problemem ilości używanej wody? Jest to priorytetowa rzecz. Podczas jednego prania niniejsza pralka ciągnie zaledwie: 45 litrów. Ekologia jest dla Ciebie nadrzędne? To cudownie, bo przedstawiany sprzęt potrzebuje na 100 cykli: 69 kWh, a w walucie to tyle: 42.78 zł. Szukasz cichej pralki? Ten sprzęt jest wyśmienity. Generuje naprawdę niewiele decybeli. Dokładnie to tyle: 74 dB. Potrzebujesz mieć czyste ciuszki od ręki? Wyobraź sobie, niniejsza pralka mogłaby śmigać w F1. Maksymalna prędkość wirowania to 1200 obr/min.

Oto garść szczegółów technicznych. Klasa prania tej pralki jest A. Zatem co to określa? Odnosi się do skuteczności prania – to znaczy, jak starannie likwiduje brud z ubrań. Cenisz sobie czas działania? Rozumiesz, co determinuje, czy Twoje pranie będzie momentalnie suchutkie? W głównej mierze ma na to wpływ wirowanie. Pojawia się kwestia: jak prędko bęben Twojej nowej maszyny piorącej będzie się obracać? Odpowiedź na to pytanie to klasa wirowania. W prezentowanej pralce jest taka: B. Rozstrzygający wynik odwirowania to wilgotność resztkowa. W omawianym modelu równa się 53%. Jest możliwość regulacji szybkości wirowania. W tej pralce to funkcja regulacji skokowa. Okej, jednak co z poziomem natężenia hałasu? Klasa poziomu hałasu wirowania w prezentowanej pralce jest dokładnie taka: B Rozmiar Twojej nowiusieńkiej maszyny do prania już obecnie poznałeś. Mimo to co z masą niniejszego urządzenia? Masa tego egzemplarza to precyzyjnie 70 kg.

Co więcej, robi omawiana machina? Posiada w praktyce znaczący zasób czynności dodatkowych. Zbadaj je – to o nich mówimy: start/pauza z opcją dołożenia prania, pranie wstępne. Mamy XXI wiek, to oznacza, że recenzowany sprzęt ma nowoczesne technologie. O jakich mowa dokładnie? Pokazujemy je dokładnie w tym miejscu: oszczędność wody Bosch ActiveWater Plus, redukcja wibracji Bosch/Siemens AntiVibration Design, silnik Bosch EcoSilence Drive, skrócenie czasu prania Bosch SpeedPerfect, system zraszania prania Bosch 3D-AquaSpar. Co wciąż trzeba powiedzieć o recenzowanej machinie? Wskazane jest powiedzieć o programach piorących. Jest to zasadnicza kwestia – Twoja maszyna piorąca powinna być wygodna w użyciu. Oto jej programy prania: antyalergiczny, bawełna, dessous delikatny, jedwab, eco 40-60, intensywny, jeans, koszule, mix cichy, sport, syntetyki, szybki + mix, szybki 15 min, szybki 30 min, wełna. Dodatkowo ma dodatkowo wyposażenie, które składa się z: instrukcja obsługi w języku polskim, wąż dopływowy, wąż odpływowy.

W jaki sposób wsadzać ciuchy do recenzowanego sprzętu? Sposób załadunku jest od przodu. Cofnijmy się po raz kolejny do tematu obsługi. Jest to banalne – przez programator, czyli elektroniczne: pokrętło, ekran dotykowy. Masz aspirację, aby być zgodnym z naturą? Bardzo dobrze – omawiana maszyna do prania Ci to uprości. W jaki sposób? Precyzyjnie to tak, że zużywa w rok zaledwie tak nie wiele wody, jak w przybliżeniu 9020 litrów. W porządku, a co z tematem energii elektrycznej na jedno pranie? To mniej więcej: 0,8 kWh. Myślisz prawdopodobnie, ile wynosi gwarancja na omawianą machinę? Dla recenzowanego urządzenia to dokładnie 24 miesiące, 10 lat na silnik. Przejdźmy do mającej pierwszeństwo kwestii, mianowicie kosztu prezentowanego modelu. Omawiany egzemplarz jest dostępny do zakupu za 1 600 zł – 1 799 zł. Opisywany model to naprawdę zasłużona pozycja w naszym rankingu pralek otwieranych na lewo. Raz, że Bosch robi naprawdę najlepsze pralki otwierane w lewo, jak i w prawo to dwa jest w świetnej cenie i sporo oferuję – polecamy!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ: Pralka otwierana na lewo pełnogabarytowa
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 55 x 59,8 x 84,8 cm
 • Pojemność: 7 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 69 kWh = 42.78 PLN
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr/min
 • Wymiary pralki bez elementów wystających: 55 x 59,8 x 84,8 cm
 • Wyświetlacz elektroniczny: LED
 • Silnik typu inverter: tak
 • Klasa energetyczna: D
 • Funkcja regulacji temperatury: tak
 • Funkcja – mniej zagnieceń: nie
 • Funkcja równomiernego rozłożenia prania: tak
 • Automatyka prania: tak
 • Wskaźnik przebiegu programu prania: tak
 • Blokada przed dziećmi: tak
 • Funkcja zabezpieczenia przed zalaniem: wewnętrzne

Zalety

Wady

Sklepy

68 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Pralki otwierane na lewo Bosch WAN2417EPL Serie 4 w naszym rankingu zdobywają ocenę:

9.6 / 10

6. Indesit MTWA 61251 W PL

Jaka pralka otwierana na lewo zajmuję ostatnie miejsce w naszym rankingu najlepszych modeli? To machina – Indesit MTWA 61251 W PL od Indesit to sprzęt o sporym spektrum opcji. Omawiana machina wejdzie na luzie do każdego domu – gabaryty omawianej machiny to dokładnie 54 x 59,5 x 85 cm. Nie denerwuj się kosztami z niniejszym modelem – znamy wyliczenia w sprawie energii elektrycznej na równą stówę cykli: w kWh to 80 kWh a w kasie to 49.6 zł. Pragniesz egzemplarza, który nie pobiera zbyt dużo wody? Doskonale, omawiana machina na jedno pranie pobierze jedynie tyle: 43 litry. Gwar? Na koncercie to pożądane, ale w mieszkaniu to się oczekuje ciszy. Z omawianą machiną to nie problem – poziom hałasu wirowania to 76 dB. Chcesz sprzętu, który działa prędko? Świetnie, oto on – maksymalna prędkość wirowania wynosi: 1200 obr/min. Wepchniesz całe brudy? Spokojnie! Prezentowany sprzęt zmieści maksymalnie dokładnie tyle: 6 kg.

Czytaj co Indesit MTWA 61251 W PL od Indesit ma za funkcje. Woda – podstawowa rzecz na świecie. Ile zużywa omawiany egzemplarz przez 12 miesięcy? Tylko tyle: 8380 litrów. Kozacko, jeżeli maszyna nie pobiera wiele energii elektrycznej. Prezentowany egzemplarz wykorzystuje na jedno podejście ledwo tyle: 1,017 kWh. Niewysuszone koszulki? To przeszłość – prezentowana maszyna ma wilgotność resztkową mającą w przybliżeniu 53%. To zagwarantuję Ci spokój. Doceniasz odplamione ciuszki? Wiadomo, dlatego załatwiasz nowiutką pralkę. Zbadaj klasę prania omawianego sprzętu: A. Ale ciśnie! Działa jak wyścigówka – i bajerancko, bo posiada klasę wirowania B. Po odpaleniu prania masz wrażenie, jakbyś przebywał na imprezie, z przyczyny dużego szumu? Nie z omawianym modelem pralki – klasa poziomu hałasu równa się B. Poobijana posadzka, ponieważ pralka hopsa jak opętana? Kluczowa sprawa to kalibracja szybkości wirowania. W prezentowanej maszynie funkcja regulacji jest dokładnie taka: skokowa.

Kolor jest bardzo istotny, to prawie jak przy zakupie auta. Powinien się podobać. Kolor omawianego egzemplarza jest biały. Najlepiej by było, gdyby ciuszki samodzielnie się upychały wewnątrz bębna. To trudne, pomimo tego i tak jesteś w stanie na luzie zrobić to samodzielnie, dlatego że sposób załadunku jest od przodu. Jest ekstra, ponieważ w prezentowanej maszynie jesteś w stanie prać każdą rzecz – obczaj programy prania, oto ich spis: 20 stopni, bawełna, białe, delikatny, eco, jedwab, mieszane, odzież sportowa, syntetyki, szybki 15 min, wełna. Potrzebujesz móc dużo – to oczywiste. I Twój sprzęt też. Sprawdź, jakie są opcje dodatkowe: start/pauza. Kluczowe są innowacyjne funkcje, w kwestii urządzeń. W recenzowanym modelu napchane jest mnóstwo nowych technologii: Brak informacji.

Podniesiesz ją na bank, bo waży jedynie tyle: 68 kg. Co do tego? Sporo bajerów: instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy, wąż odpływowy. Nie funkcjonuje prawidłowo? Luzik, bo jest gwarancja na 24 miesiące. Ile masz pieniędzy? Ten sprzęt to kwota do 999 zł. Opisywany sprzęt, czyli ostatnia pozycja w naszym TOP 6 pralek, których kierunek otwierania drzwi jest w lewą stronę to naprawdę solidny sprzęt w bardzo przystępnej cenie względem swojej jakości. Jeżeli dalej nie jesteś przekonany, jaki model wybrać to może warto postawić na Indesit?

Specyfikacja Techniczna

 • Typ: Pralka otwierana na lewo pełnogabarytowa
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 54 x 59,5 x 85 cm
 • Pojemność: 6 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 80 kWh = 49.6 PLN
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr/min
 • Wymiary pralki bez elementów wystających: 54 x 59,5 x 85 cm
 • Wyświetlacz elektroniczny: tak
 • Silnik typu inverter: nie
 • Klasa energetyczna: F
 • Funkcja regulacji temperatury: tak
 • Funkcja – mniej zagnieceń: nie
 • Funkcja równomiernego rozłożenia prania: nie
 • Automatyka prania: nie
 • Wskaźnik przebiegu programu prania: tak
 • Blokada przed dziećmi: nie
 • Funkcja zabezpieczenia przed zalaniem: Brak

Zalety

Wady

Sklepy

45 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Pralki otwierane na lewo Indesit MTWA 61251 W PL w naszym rankingu zdobywają ocenę:

9.5 / 10

Sebastian Przyborowski

Autor: Sebastian Przyborowski

Założyciel i redaktor portalu pralka.com.pl - największego w Polsce rankingu pralek, pralko-suszarek, suszarek i akcesoriów do prania. Były doradca klienta z zakresu sprzętu AGD, jakimi są pralki w jednej z największej Polskiej sieci sklepów AGD i RTV. Poznając przez lata swojej pracy wszelkie problemy i pytania klientów związane z wyborem pralki, postanowił przenieść swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe do Internetu i ułatwić klientom wybór sprzętu poprzez stworzenie kompleksowych poradników, rankingów i recenzji sprzętu. W swoich artykułach zawsze opiera się na kompleksowych badaniach i niesieniu pomocy klientom. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Pralka Otwierana na Lewo – Ranking Najlepszych Modeli w lipcu 2022 roku

Ilość ocen: 9 Średnia ocen: 5 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Pralka Otwierana na Lewo – Ranking Najlepszych Modeli w lipcu 2022 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze