Czarna Pralka – Ranking Najlepszych Modeli w lipcu 2022 roku

Data ostatniej aktualizacji: 4 lipca 2022

Autor: Sebastian Przyborowski

Czarna Pralka - Ranking

Ponieważ coraz więcej osób pyta o pralki w innych kolorach niż biały, producenci odpowiadają na te potrzeby. Biały może być dominującym standardowym kolorem pralki, ale zawsze istnieje możliwość pokazania swojej osobowości za pośrednictwem czegoś odmiennego – czyt. czarnej pralki. Nowoczesne łazienki cieszą się coraz większą popularnością, a w Internecie można znaleźć wiele inspiracji, jak urządzić własną.

Jednym z przykładów jest odważna czerń i biel, w której czarna pralka prawie się wtapia. W dzisiejszym rankingu przyjrzymy się właśnie najlepszym czarnym pralkom. Zaczynajmy!

Pralki Czarne – Porównanie Najlepszych Egzemplarzy w lipcu 2022 roku

Pozycja:Zdjęcie:Model:Ceny:Oferta:Ocena Eksperta:Wymiary:Kolor:
1https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/indesit-bwe-71452x-k-pl-n.jpgIndesit BWE 71452X K PL N1 000 zł - 1 199 złhttps://pralka.com.pl/sklep/indesit-bwe-71452x-k-pl-n-euro10 na 1054 x 59,5 x 85 cmCzarny
2https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/pralka-samsung-wf18t8000gv.jpgSamsung WF18T8000GVod 6000 złhttps://pralka.com.pl/sklep/samsung-wf18t8000gv-euro9.9 na 1079,6 x 68,6 x 98,4 cmCzarny
3https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/pralka-lg-vivace-f6wv910ps2e.jpgLG Vivace F6WV910PS2Eod 3 800 złhttps://pralka.com.pl/sklep/lg-vivace-f6wv910ps2e-euro9.8 na 1056 x 60 x 85 cmCzarny

Pralka Czarna – Ranking TOP 3 w 2022 roku

1. Indesit BWE 71452X K PL N

Jaka jest najlepsza czarna pralka? To Indesit BWE 71452X K PL N. Niniejsza czarna pralka wyróżnia się z wielu powodów. Odznacza się między innymi pojemnością, która wynosi 7 kg. Wejdzie czy nie? Sprawdź przestrzeń i wymiary przed zakupem – niniejszy sprzęt posiada takie gabaryty: 54 x 59,5 x 85 cm. Podróżować po autostradzie tą pralką nie będziesz, ale silnik ma dobry – jego maksymalna prędkość wirowania wynosi 1400 obr/min. Masz dość hałasu? To oczywiste, cisza to podstawa. Z tym sprzętem to masz – wydaje zaledwie tyle decybeli podczas prania: 79 dB. Rachunek za prąd zwala z nóg? Wyluzuj, niniejsza czarna pralka nie pobiera dużo na sto cykli i nie wydasz milionów – oto dane: 78 kWh i 48.36 zł. Jak dużo wody bierze niniejsza czarna pralka na pranie? Bez nerwów, niewiele tylko – tyle: 44 litry.

Ta czarna pralka posiada rewolucyjne technologie, tutaj zestawienie: certyfikat Woolmark. Masz uczulenie? Wybierasz ubrania z delikatnych tkanin? Super, bo recenzowana czarna pralka posiada całe mnóstwo programów prania – dowiedz się jakie to programy: 20 stopni, bawełna, delikatny, eco 40-60, kolory, kołdry puchowe, mix, płukanie, syntetyki, szybki, wełna, wirowanie. Potrzebujesz czegoś postępowego? To prezentowany sprzęt – oto jego opcje ponad programowe: pranie intensywne odplamianie, start/pauza. Pranie odzieży to ciężka praca? O tyle dobrze, że recenzowany model czarnej pralki jest leciutki – jego waga wynosi tylko 68 kg. Masz powyżej uszu incydentów, kiedy Twoje ciuszki są pobrudzone? Ogarnij maszynę do prania z wysoką klasą prania – Oto odpowiedź! Prezentowana pralka ma precyzyjnie taką: A. Klasa wirowania? Co to znaczy? To przekłada się na wysuszone pranie po skończonym cyklu prania. Recenzowany sprzęt posiada precyzyjnie taką klasę wirowania: B.

Czy przedstawiana pralka działa cichutko? W zasadzie to absolutnie tak recenzowana czarna pralka posiada klasę poziomu natężenia hałasu wirowania C. Odcień będzie dobry? Recenzowana maszyna do prania ma odcień czarny. Jesteś informatykiem? Jeżeli nie, to też świetnie – programator w tym sprzęcie jest taki: elektroniczne: pokrętło, przyciski. Jak to się to pranie załadowuje w omawiany modelu? Wygodnie – od przodu. Natura to w Twoim domu priorytetowa rzecz? Wspaniale, ten model na rok pobiera jedynie tyle litrów wody: 9600 litrów. Masz w posiadaniu panele słoneczne? Energia to za każdym razem koszt. Z omawiany modelem czarnej pralki zaoszczędzisz, przy jednym cyklu prania pobierze tylko 1 kWh. Wyjmujesz wilgotne ciuchy? Nie w tym przypadku. Wilgotność po cyklu równa się: 53%.

Co poza tym trzeba nadmienić o regulacji prędkości wirowania w niniejszej pralce? W niniejszym sprzęcie jest taka: skokowa. Chcesz mieć super komplet? Z niniejszą czarną pralką kupujesz to: instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy, wąż odpływowy. A co gdy egzemplarz się popsuje? Wyluzuj, przecież dostajesz gwarancję na 24 miesiące. Podstawowa sprawa, czyli koszt – jak dużo za omawiany sprzęt? Niniejszą pralkę nabędziesz za 1 000 zł – 1 199 zł. Według nas to najlepsza czarna pralka w lipcu 2022 roku. Dlaczego? Cena, jakość no i jest w kolorze czarnym, a tego przecież szukasz, prawda?

Specyfikacja Techniczna

 • Typ: Czarne Pralki Pełnogabarytowe
 • Kolor – Pralka: Czarna
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 54 x 59,5 x 85 cm
 • Pojemność: 7 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 78 kWh = 48.36 PLN
 • Maksymalna szybkość wirowania: 1400 obr/min
 • Wymiary pralki bez elementów wystających: 54 x 59,5 x 85 cm
 • Wyświetlacz elektroniczny: tak
 • Silnik typu inverter: nie
 • Klasa energetyczna: E
 • Funkcja regulacji temperatury: tak
 • Funkcja – mniej zagnieceń: nie
 • Funkcja równomiernego rozłożenia prania: nie
 • Automatyka prania: tak
 • Wskaźnik przebiegu programu prania: nie
 • Blokada przed dziećmi: tak
 • Funkcja zabezpieczenia przed zalaniem: Brak

Zalety

 • Standardowy kierunek otwierania drzwiczek
 • Niskie zużycie wody
 • Dobrze sprawdzi się w małych łazienkach
 • Automatyczne czyszczenie bębna
 • Funkcja: Aktywny Tlen
 • Renomowana marka. Jeżeli myślisz – jacy są najlepsi producenci pralek, to Indesit się do nich zalicza. Oczywiście są też inni np. Bosch, Electrolux itd.
 • Duża powierzchnia zewnętrzna – idealna do postawienia na nie przyborów toaletowych
 • Świetny design samego produktu – Styl industrialny
 • Czarny kolor
 • Znikomy poziom hałasu
 • Możliwość postawienia suszarki

Wady

 • Nasz ranking czarnych pralek nie zawiera wadliwych produktów. Nasze porównania i treści o sprzętach AGD, jak i produkty w nich zawarte są najwyższe jakości.

Sklepy

16 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Czarna Pralka Indesit BWE 71452X K PL N w naszym rankingu zdobywa ocenę:

10 / 10

2. Samsung WF18T8000GV

Jaka jest kolejna czarna pralka w tym rankingu? To Samsung WF18T8000GV. Prezentowana pralka w kolorze czarnym wchodzi spokojnie do łazienki – wielkość prezentowanej machiny to precyzyjnie 79,6 x 68,6 x 98,4 cm. Nie przerażaj się finansami z omawianym urządzeniem – mamy informacje w kwestii energii na 100 cykli: w kWh to 76 kWh a w PLN-ach to 47.12 zł. Oczekujesz modelu czarnej pralki, który nie ciągnie zbyt dużo wody? Wspaniale, recenzowana maszyna na pojedyncze pranie pobierze zaledwie tyle: 70 litrów. Harmider? Na zabawie to dobre, ale u siebie to się szuka ciszy. Z prezentowaną pralką w kolorze czarnym to nie problem – poziom hałasu wirowania to 72 dB. Chcesz sprzętu, który ogarnia temat prędko? Doskonale, już masz – maksymalna prędkość wirowania wynosi: 1100 obr/min. Upchasz całe rzeczy? Na luzie! Recenzowany egzemplarz czarnej pralki pomieści dokładnie 18 kg. Sporo, prawda?

Omawiany model, czyli czarna pralka Samsung WF18T8000GV od renomowanego producenta Samsung to autentyczny hit na rynku. Jak w tym modelu ładuje się wsad? Sposób ładunku to od przodu. Istotna sprawa dla estetów – prezentowana pralka jest czarnego koloru, ale to już wiesz. Przychodzi pytanie – czy prezentowany model rzeczywiście tak świetnie pierze? Tak, sprawdziliśmy to – klasa prania omawianego modelu czarnej pralki to A. Super, że pranie jest bez plam, ale co z suszeniem odzieży? To zależy od klasy wirowania, im wyższa, tym wydajniej odwirowuje wodę. W omawianej czarnej pralce klasa wirowania to B. A ile wody zostaje w ubraniach? Wiemy to: 54%. Pogawędka staje się hałaśliwsza, ponieważ pralka Cię zagłusza? Spokojnie, z omawianą czarną pralką to już prehistoria. Jest bezdźwięczna, poziom hałasu jest niewielki – klasa poziomu hałasu wirowania to A.

Jak zmienia się prędkość wirowania w prezentowanym modelu? Regulacja szybkości wirowania w tym modelu czarnej pralki jest dokładnie taka: skokowa. Głowisz się, ile wydasz za prąd? Bez stresu, omawiana pralka na jedno pranie zużywa zaledwie 0,76 kWh. Jak szastać kasą, to mądrze. Eksploatacja w perspektywie używania wody są znaczące. Omawiana czarna pralka rocznie bierze w przybliżeniu 10560 litrów. Postępowość to fundament świetnego urządzenia. Szukasz modelu pralki, jaki sporo potrafi? To ta – ma duży wachlarz funkcji. A dokładnie opcje piorące są tego typu: bawełna, czyszczenie bębna, dodatkowy program z aplikacji, eco 40-60, ekonomiczny, higiena, mocno zabrudzone, płukanie, pościel, syntetyki, szybki, wełna. W przeszłości zaawansowanej technologii było niewiele. Współcześnie jest odwrotnie.

Prezentowany model pralki o czarnym kolorze ma tego typu technologie: aplikacja Samsung Smart Control, czujnik drgań Samsung VRT Plus, pranie bąbelkowe (aktywna piana) Samsung Eco Bubble, silnik Samsung Digital Inverter, szybkie pranie bawełnianych ubrań Samsung Speed Shot. Ponadto co oprócz tego może omawiana maszyna piorąca? Zszokujesz się, jak mnóstwo posiada opcji dodatkowych. Popatrz sam, oto one: dodatkowe płukanie, pranie intensywne (odplamianie), start/pauza z opcją dołożenia prania, zdalne sterowanie smartfonem. Twoja czarna pralka już na miejscu, a co z doposażeniem? To otrzymujesz w pakiecie: instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy, wąż odpływowy. Prawdopodobnie ktoś przywiezie Ci czarną pralkę do Ciebie.

Niemniej dobrze byłoby wiedzieć, jak wiele waży. Ciężar prezentowanego egzemplarza to 107 kg. Gwarancja to ważna rzecz. Recenzowana czarna pralka ma gwarancję na 24 miesiące, 10 lat na silnik. Nadszedł czas na cenę. Jak wiele jesteś zmuszony wydać? Wartość prezentowanej czarnej pralki wynosi około 6000 zł. Dużo – fakt, ale spójrz na to z innej strony, ta czarna pralka ma, aż 18 kg pojemności. Potrzebujesz tyle? Jeśli nie to odpuść i kup pozycję numer jeden. Mimo ceny tej czarnej pralki i tak ją polecamy względem jakości do ceny. Rozważ ten zakup pralki!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ: Czarne Pralki Pełnogabarytowe
 • Kolor – Pralka: Czarna
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 79,6 x 68,6 x 98,4 cm
 • Pojemność: 18 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 76 kWh = 47.12 PLN
 • Maksymalna szybkość wirowania: 1100 obr/min
 • Wymiary pralki bez elementów wystających: 79,6 x 68,6 x 98,4 cm
 • Wyświetlacz elektroniczny: LED
 • Silnik typu inverter: tak
 • Klasa energetyczna: C
 • Funkcja regulacji temperatury: tak
 • Funkcja – mniej zagnieceń: nie
 • Funkcja równomiernego rozłożenia prania: tak
 • Automatyka prania: tak
 • Wskaźnik przebiegu programu prania: tak
 • Blokada przed dziećmi: tak
 • Funkcja zabezpieczenia przed zalaniem: wewnętrzne

Zalety

 • Świetny design produktu. Meble industrialne w łazience, pomieszczeniu polubią się z nim.
 • Czarny kolor
 • Niskie zużycie wody
 • Ogromna pojemność i powierzchnia zewnętrzna. Daję to możliwość ustawienia dodatkowych przyborów toaletowych, co pozwala zaoszczędzić miejsce w łazience.
 • Energooszczędna
 • Wyposażona w wiele przydatnych programów prania
 • Znikomy poziom hałasu
 • Najwyższej jakości produkty (Marka Samsung)
 • Ładowane od przodu – czytaj wygodniejsze

Wady

 • Wysoka cena, ale to ze względu na pojemność. Jeżeli nie potrzebujesz tak wymagającego produktu, to przejdź dalej, albo wróć do pozycji numer jeden. Ten model to nie jest zwykły zakup pralki.

Sklepy

2 Opinie

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Czarna Pralka Samsung WF18T8000GV w naszym rankingu zdobywa ocenę:

9.9 / 10

3. LG Vivace F6WV910PS2E

Finalna czarna pralka w naszym rankingu to model LG Vivace F6WV910PS2E. Dlaczego warto nabyć prezentowany sprzęt? Przyczyn jest wiele, od razu je omówimy. Masz dużą szafę? Luz, niniejsza czarna pralka to zmieści. Przestrzeń na ciuchy to dokładnie 10.5 kg. Pragniesz oszczędzać pieniądze? To oczywiste, że lepiej płacić mało. Koszty to nie tylko cena pralki, jest to również eksploatacja. Ile wody potrzeba na jeden cykl? Niewiele – dokładnie tyle: 53 litry. A energia? Na sto cykli: 53 kWh. Ile jest to pieniędzy? W przybliżeniu 32.86 zł. Wejdzie do kuchni lub WC? Poznaj wymiary, oto one Głębokość x Szerokość x Wysokość: 56 x 60 x 85 cm. Co więcej, warto wiedzieć? Poziom decybeli podczas wirowania – 73 dB. Jak szybko się kręci omawiany model pralki w kolorze czarnym? Maksymalna szybkość wirowania wynosi dokładnie 1600 obr/min.

Pralka LG Vivace F6WV910PS2E jest w kolorze czarnym – to już wiesz, ale co jeszcze? Oto nieco niuansów technicznych. Klasa prania omawianej maszyny piorącej jest A. W takim razie co to za cecha? Tyczy się wydajności prania – inaczej, jak precyzyjnie eliminuje plamy z odzieży. Doceniasz szybkość pracy? Zdajesz sobie sprawę, co przesądza o tym, czy Twoje pranie będzie natychmiast wyschnięte? Głównie przyczyną jest wirowanie. Rodzi się kwestia: jak prędko bęben Twojej nowiusieńkiej czarnej pralki będzie się obracać? Odpowiedź to klasa wirowania. W omawianej machinie jest dokładnie tego typu: A. Decydujący wynik odwirowania pranych ubrań to we własnej osobie wilgotność resztkowa. W recenzowanym egzemplarzu czarnej pralki równa się 45%. Masz opcje regulacji szybkości wirowania. W prezentowanej maszynie piorącej to funkcja regulacji skokowa.

W porządku, jednak co z głośnością w trakcie pracy? Klasa poziomu hałasu wirowania w recenzowanej pralce koloru czarnego jest taka: B Gabaryty Twojej nowiutkiej maszyny piorącej w tym momencie poznałeś. Niemniej jednak co z ciężarem recenzowanego modelu pralki? Ciężar omawianego sprzętu to precyzyjnie 74 kg. Co ponadto jest w stanie robić prezentowana pralka koloru czarnego? Ma faktycznie znaczący wybór możliwości dodatkowych. Sprawdź je sam – to o nich mówimy: dodatkowe płukanie, pranie intensywne (odplamianie), start/pauza z opcją dołożenia prania, pranie wstępne. Mamy XXI wiek, z tej przyczyny niniejszy model czarnej pralki posiada nowe technologie.

O jakich mowa konkretnie? Wypunktowujemy je dokładnie tutaj: aplikacja LG Smart ThinQ, optymalne ruchy piorące LG AI DD™. Co w dodatku warto powiedzieć o tej machinie? Wskazanym jest powiedzieć o programach prania. Jest to fundamentalna kwestia – Twoja czarna pralka ma być wygodna w obsłudze. Oto jej programy prania: antyalergiczny (parowy), bawełna, cichy, delikatny, eco 40-60, kołdry puchowe, mieszane, odzież sportowa, syntetyki, szybki 14 min, TurboWash 39, wełna/pranie ręczne. Na dodatek, jest dodatkowo wyposażenie, które składa się z: instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy, wąż odpływowy. Jak wsadzać pranie do niniejszego sprzętu? Sposób załadunku jest od przodu. Wróćmy jeszcze do kwestii obsługi. To łatwe – przez programator, czyli elektroniczne: pokrętło, przyciski.

Dążysz do bycia w porządku wobec środowiska? Cudownie – ta maszyna do prania Ci to ułatwi. Jakim sposobem? Bo zużywa w rok zaledwie tak nie wiele wody, jak na oko 9850 litrów. A co z kwestią prądu w cyklu jednego prania? To szacunkowo: 0,52 kWh. Zastanawiasz się prawdopodobnie, jaka jest gwarancja na tę machinę? Dla niniejszego modelu to dokładnie 24 miesiące, 10 lat na silnik. Przechodzimy do decydującej sprawy, czyli kosztu wspomnianego urządzenia. Ten sprzęt jest dostępnych w sklepach od 3 800 zł. Więcej informacji znajdziesz w sekcji – Sklepy. Tymczasem chcemy podsumować nasz ranking i powiedzieć, że ta czarna pralka to serio dobry wybór. Jest trochę droższa niż numer jeden, ale spójrz na jej parametry. Polecamy!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ: Czarne Pralki Pełnogabarytowe
 • Kolor – Pralka: Czarna
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 56 x 60 x 85 cm
 • Pojemność: 10.5 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 53 kWh = 32.86 PLN
 • Maksymalna szybkość wirowania: 1600 obr/min
 • Wymiary pralki bez elementów wystających: 56 x 60 x 85 cm
 • Wyświetlacz elektroniczny: LCD
 • Silnik typu inverter: tak
 • Klasa energetyczna: A
 • Funkcja regulacji temperatury: tak
 • Funkcja – mniej zagnieceń: nie
 • Funkcja równomiernego rozłożenia prania: tak
 • Automatyka prania: tak
 • Wskaźnik przebiegu programu prania: tak
 • Blokada przed dziećmi: tak
 • Funkcja zabezpieczenia przed zalaniem: wewnętrzne

Zalety

 • Możliwość postawienia suszarki
 • Znikome zużycie wody
 • Świetny design produktu od marki LG
 • Czarny kolor produktu
 • Idealna do łazienki w stylu industrialnym
 • Ładowane od przodu (Wygoda)
 • Dostępne w sklepach on-line i stacjonarnych
 • Energooszczędne

Wady

 • Brak to świetny produkt, który umieściliśmy w naszym rankingu pralek w kolorze czarnym

Sklepy

3 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

LG Vivace F6WV910PS2E w naszym rankingu czarnych pralek zdobywa ocenę:

9.8 / 10

Sebastian Przyborowski

Autor: Sebastian Przyborowski

Założyciel i redaktor portalu pralka.com.pl - największego w Polsce rankingu pralek, pralko-suszarek, suszarek i akcesoriów do prania. Były doradca klienta z zakresu sprzętu AGD, jakimi są pralki w jednej z największej Polskiej sieci sklepów AGD i RTV. Poznając przez lata swojej pracy wszelkie problemy i pytania klientów związane z wyborem pralki, postanowił przenieść swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe do Internetu i ułatwić klientom wybór sprzętu poprzez stworzenie kompleksowych poradników, rankingów i recenzji sprzętu. W swoich artykułach zawsze opiera się na kompleksowych badaniach i niesieniu pomocy klientom. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Czarna Pralka – Ranking Najlepszych Modeli w lipcu 2022 roku

Ilość ocen: 22 Średnia ocen: 5 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Czarna Pralka – Ranking Najlepszych Modeli w lipcu 2022 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze