Mała Pralka Automatyczna do 3 kg – Ranking Najlepszych Modeli w lipcu 2024 roku

Data ostatniej aktualizacji: 2 lipca 2024

Autor: Sebastian Przyborowski

Mała Pralka Ranking

Niektórzy ludzie, którzy szukają nowych pralek, szukają mniejszych urządzeń. Funkcjonalność, energia i woda, wiele różnych programów są oczywiście niezbędne, jednak ograniczona przestrzeń w łazienkach nie wzrośnie, więc małe rozmiary mogą często stać się najlepszym wskaźnikiem do wyboru. Nasz przewodnik sugeruje, o czym należy pamiętać w trakcie zakupów.

Mała pralka może być przydatna, jeżeli Twoja łazienka nie należy do największych. Tym samym przedstawmy najlepsze małe pralki automatyczne w lipcu 2024 roku. Malutka pralka do małej łazienki i szybkie pranie – jak połączyć te dwie rzeczy? Naszą listę małych pralek automatycznych znajdziesz tutaj.

Mała pralka ładowana od frontu z łatwością zmieści się w małej łazience. Nie oznacza to jednak, że musisz iść na kompromis w kwestii wielkości wsadu, tolerancji na hałas czy możliwości poruszania bębnem z dużą prędkością. Czy chcesz mieć małą pralkę, która zmieści się w Twojej łazience? Nasi eksperci wybrali 3 najlepsze modele.

Odbierz darmowego e-booka!

Nie wiesz, jak wybrać pralkę i od czego zacząć?

Pomoże Ci w tym mój bezpłatny e-book "Jak wybrać pralkę".

Kliknij przycisk poniżej i odbierz swój egzemplarz już teraz!

Pralka Mała – Porównanie Najlepszych Egzemplarzy w lipcu 2024 roku

Jakie inne czynniki wzięliśmy pod uwagę, wybierając dla Ciebie najlepsze modele małych pralek? Ochrona przed zalaniem, dodatkowe funkcje, dostępne programy. Chcieliśmy też wiedzieć, co jest dla Ciebie ważne. Dlatego sprawdziliśmy klasę energetyczną, prędkość wirowania i zużycie wody na cykl. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, na co powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie pralki. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie porównanie produktów, które znajdziesz w rankingu poniżej.

Pozycja:Zdjęcie:Model:Ceny:Oferta:Ocena Eksperta:Wymiary:Pojemność:
1https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/electrolux-ewc1351.jpgElectrolux EWC13511 400 zł - 1 599 złhttps://pralka.com.pl/sklep/electrolux-ewc1351-euro10 na 1051,5 x 49,5 x 67 cm3 kg
2https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/haier-mini-inverter-hw50-bp12307-s.jpgHaier Mini Inverter HW50-BP12307-Sponad 2000 złhttps://pralka.com.pl/sklep/haier-mini-inverter-hw50-bp12307-s-29.9 na 1044 x 51 x 70 cm5 kg
3https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/hoover-mini-ow50-bp12307-s.jpgHoover Mini OW50-BP12307-Sponad 2000 złhttps://pralka.com.pl/sklep/hoover-mini-ow50-bp12307-s-29.8 na 1049 x 51 x 70 cm5 kg

Małe Pralki Automatyczne do 3 kg wsadu – Ranking TOP 3 w 2024 roku

Jakie są najmniejsze pralki automatyczne w lipcu 2024 roku, które sprawdzą się w każdej łazience? Oto pralki, które wybrali nasi eksperci. Trzy pierwsze miejsca w naszym rankingu specjalnie dla Ciebie. Choć niektóre modele były na tyle blisko, by znaleźć się w rankingu, nie wszystkie jednak miały wystarczająco dużo opcji, aby zmieścić się w małej przestrzeni. Jeden z poniższych modeli pralek to Twoja nowa malutka pralka. Zaczynamy!

1. Electrolux EWC1351

TOP 1 Mini pralka 3 kg – ładowana od przodu, czyli Electrolux EWC1351. To  energooszczędna malutka pralka ładowana od frontu. Ma ona kompaktowe wymiary wynoszące 51,5 × 49,5 × 67 cm, dzięki czemu z łatwością zmieści się w łazience. Pralka posiada programowalny cykl prania, wysoką prędkość wirowania i maksymalny wsad do 3 kg. Co jeszcze oferuję?

Electrolux EWC1351 ma bardzo przydatną funkcję automatycznego programowania, zwaną funkcją opóźnionego startu pracy. Funkcja opóźnionego startu będzie dla Ciebie idealna, jeżeli korzystasz z nocnej taryfy od dostawcy energii, ponieważ pozwala Ci ustawić pralkę tak, aby włączała się podczas snu, abyś rano mógł wyjąć czyste i świeże pranie. Opcja ta będzie również przydatna, kiedy będziesz chciał rozwiesić swoje ubrania zaraz po powrocie do domu z pracy.

Ciekawym rozwiązaniem jest to, że Przed rozpoczęciem cyklu wirowania pralka Electrolux EWC1351 za każdym razem przeprowadzi kontrolę zrównoważenia wsadu. Proces ten równomiernie rozmieści pranie w bębnie, minimalizując wibracje i hałas powstający podczas szybkiej pracy pralki.

Warto dodać, że pralka Electrolux EWC1351 świetnie radzi sobie ze wstępnym suszeniem prania. Jej maksymalna prędkość wirowania wynosząca 1300 obrotów na minutę usuwa większość wody z ubrań, dzięki czemu po praniu szybko wysychają.

Zastanawiasz się, na jakim etapie pracy jest obecnie Twoja pralka? To przeszłość. Z Electrolux EWC1351 aby określić, na jakim etapie pracy znajduje się obecnie pralka, wystarczy sprawdzić wskaźniki stanu na panelu sterowania – koniec rozmyślania, tylko fakty. Dzięki temu, w prosty sposób możesz oszacować, kiedy cykl prania się zakończy.

Electrolux na ten model udziela 24 miesiące gwarancji. Cena pralki w sklepach zaczyna się od 1400 zł, a kończy na 1600 zł. Podsumowując – to najlepsza mała pralka na rynku w lipcu 2024 roku. Polecamy!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ: Mała Pralka Pełnogabarytowa
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 51,5 x 49,5 x 67 cm
 • Pojemność: 3 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 63 kWh = 39.06 PLN
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1300 obr/min
 • Silnik typu inverter: nie
 • Klasa energetyczna: F
 • Automatyka prania: nie
 • Programy prania: bawełna, delikatny, eco, mix, syntetyki, wełna
 • Funkcje dodatkowe: dodatkowe płukanie, start/pauza

Zalety

 • Wygodne otwarcie drzwiczek
 • Niewielkie rozmiary (prawie jak slim)
 • Mała pralka, która wiele potrafi
 • Urządzenie ładowane od frontu
 • Ma dobrą klasę energetyczną
 • Spokojnie się zmieści w niewielkiej łazience
 • Dość cicha praca
 • To po prostu idealna pralka

Wady

 • Mogłaby mieć wyświetlacz elektroniczny i pranie wstępne. Poza tym jest to naprawdę świetna pralka automatyczna mała

Sklepy

16 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Mała pralka automatyczna 3 kg – Electrolux EWC1351 w naszym rankingu zdobywa ocenę:

10 / 10

2. Haier Mini Inverter HW50-BP12307-S

Jaka pralka jest następna w naszym rankingu? To Haier Mini Inverter HW50-BP12307-S. Ta mała pralka wyróżnia się z wielu powodów. Odznacza się między innymi niewielką pojemnością prania, która wynosi 5 kg, przez co idealnie sprawdzi się w małej łazience singla lub pary. Seria pralek Mini Inverter to dodatkowo designerskie rozwiązanie, które wpasuje się do wystroju większości polskich łazienek. Jej kompaktowe wymiary – 44 x 51 x 70 cm, czynią z niej najmniejszą pralkę na rynku, a przecież tego oczekujesz po rankingu najmniejszych pralek w 2024 roku, prawda?

Co ciekawego jeszcze oferuję? Po kolei. Pierwszą rzeczą, która zwróciła naszą uwagę jest niestandardowy program do prania wełny. Program „Wełna” od Haier został opracowany we współpracy z firmą Woolmark. Daje Ci pewność, że nawet najdelikatniejsze tkaniny są bezpiecznie prane w Twojej pralce. Kolejną wartą uwagi cechą jest program higiena, który pomoże Ci się pozbyć bakterii i alergenów z Twoich ubrań przy pomocy pary wodnej.

Haier zadbało również o to, aby pralka umożliwiała dodatkowe płukanie, za pomocą wbudowanej funkcji. Z rzeczy wartych uwagi należy wspomnieć o tym, że ta pralka jest otwierana standardowo od lewej do prawej. To ważne, ponieważ możesz nie być przyzwyczajony do otwieranie pralki w ten sposób. Cena pralki waha się od 2500 zł do 2700 zł. To nie wiele jak za tak specyficzny wymiar pralki.

Podsumowując – to świetna mini pralka do każdej małej łazienki. Polecamy!  

Specyfikacja Techniczna

 • Typ: Mała pralka – SLIM
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 44 x 51 x 70 cm
 • Pojemność: 5 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 69 kWh = 30,03 PLN
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr/min
 • Silnik typu inverter: Tak
 • Klasa energetyczna: F
 • Automatyka prania: tak
 • Programy prania: bawełna, bawełna 20 stopni, delikatny, eco 40-60, Smart AI, szybki 15 min
 • Funkcje dodatkowe: start/pauza z opcją dołożenia prania
 • Zastosowane technologie: automatyka prania

Zalety

 • Wymiary niemal jak w wersji slim
 • Mieści się w małej łazience
 • Dobra klasa energetyczna
 • Niski pobór mocy
 • Dość cicha praca jak na pralki ładowane od frontu
 • 5 kg pojemności bębna
 • Automatyka prania
 • Doceniamy automatykę prania w tym modelu.

Wady

 • Pralki automatyczne małe i mini pralki automatyczne nie mają zbyt wielu programów.
 • Design mógłby być bardziej nowoczesny.

Sklepy

36 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Mała pralka automatyczna Haier Mini Inverter HW50-BP12307-S w naszym rankingu zdobywa ocenę:

9.9 / 10

3. Hoover Mini OW50-BP12307-S

Oto kolejna mała pralka Hoover Mini OW50-BP12307-S. Dlaczego warto mieć zainwestować swoje pieniądze w ten model? Po pierwsze jest idealny do małej łazienki ze względu na swoje mini rozmiary wynoszące tylko 49 x 51 x 70 cm. Po drugie ma małą pojemność bębna wynoszącą 5 kg. Dla jednych to wada, a dla drugich plus. Skoro szukasz „mini pralki”, to raczej dla Ciebie to będzie plus, stąd ta narracja. To model pralki idealny dla singla lub pary. Dodatkowo bardzo energooszczędny. Na 100 cykli prania zużywa tylko 39 kWh, co równa się w skali roku około 30 złotym. Super! Co jeszcze oferuję? O tym poniżej.

Ma większość standardowych i przydatnych programów prania jak na standardy 2024 roku. Wśród nich znajdziesz między innymi program dedykowanym tkaninom z bawełny, wełny i tkanin syntetycznych. Z funkcji dodatkowych nie ma szału, bo jest tylko funkcja pauzy, która umożliwia dodanie prania w trakcie cyklu.

Jednak warto pamiętać o tym, że szukamy pralki ze względu na jej wymiary, a nie ilość programów, prawda? Podobnie jak poprzedniczka z pozycji drugiej naszego rankingu małych pralek, jest otwierana w niestandardowy sposób, co należy podkreślić.

Hoover daję 24-miesięczną gwarancję na recenzowany egzemplarz. Jego cena w sklepach Internetowych i stacjonarnych waha się w przedziale od 2200 zł do 2400 zł. Jest nieco droższa od poprzedniego modelu, ale posiada większą prędkość wirowania, która ma bezpośredni wpływ na to, jak szybko Twoje pranie będzie suche. Podsumowując – to solidna i co najważniejsze mała pralka. Polecamy jej zakup, jeżeli dalej nie podjąłeś decyzji.

Specyfikacja Techniczna

 • Typ pralki: SLIM
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 49 x 51 x 70 cm
 • Pojemność: 5 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 39 kWh = 30,03 PLN
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr/min
 • Silnik typu inverter: nie
 • Klasa energetyczna: F
 • Automatyka prania: tak
 • Programy prania: bawełna, bawełna, bawełna 20 stopni, bawełna 20 stopni, delikatny, delikatny, eco 40-60, eco 40-60, Smart AI, Smart AI, szybki 15 min, szybki 15 min
 • Funkcje dodatkowe: start/pauza z opcją dołożenia prania, start/pauza z opcją dołożenia prania

Zalety

 • Skutecznie pierze w niskiej temperaturze
 • Mala pralka i mało waży
 • Funkcja pauzy
 • Przyzwoita klasa energetyczna
 • Całkiem dużo programów jak na małą pralkę automatyczną
 • Opcja prania ręcznego
 • Niskie zużycie wody
 • Idealnie sprawdzi się w niewielkiej łazience
 • Idealna do delikatnych tkanin
 • Zaawansowana automatyka wagowa

Wady

 • Przydałoby się pranie wstępne. Funkcje tej małej pralki automatycznej są jednak dobre — no i jest to zdecydowanie godna polecenia pralka do małej łazienki.
 • Cudów nie oczekujemy, ale mogłoby być trochę więcej programów.

Sklepy

4 Opinie

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Mała pralka automatyczna Hoover Mini OW50-BP12307-S w naszym rankingu zdobywa ocenę:

9.8 / 10

Mini pralka — Jakie są zalety? Czy warto?

Największą zaletą, jaką mają małe pralki ładowane od frontu, jest ich niewielki rozmiar. Dlaczego? Mini pralka automatyczna do domu to mało prawdopodobny zakup, chyba że masz naprawdę mało miejsca. Małą pralkę kupuje się zwykle do domku letniskowego, na kemping, działkę lub łódź. Chociaż małe pralki można umieścić w większości łazienek, nie mają one zbyt wielu funkcji ani programów. Mała pralka automatyczna o pojemności 3 kg to minimum. Jeśli masz mniejszą rodzinę, rozważ zakup większego modelu, chociaż na pewno nie będzie on już taki mały.

Najmniejsze Pralki Automatyczne na rynku – Video Prezentacja

YouTube video
Film: Najmniejsze pralki na rynku. Autor: PaniAGD

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mini pralki automatycznej? – Najważniejsze Funkcje

Małe pralki automatyczne ładowane od góry? Nie przesadzajmy, i tak zajmują niewiele miejsca w łazience. Powiemy Ci natomiast, na co masz zwrócić uwagę przed zakupem pralki.

Zużycie energii i wody

Mała pralka automatyczna nie kosztuje dużo kasy, ale nawet taki mały sprzęt może pożerać wodę i prąd. Zwróć uwagę na te parametry, bo skoro pralkę masz mieć na lata, to dobrze by było, żebyś nie płacił kroci za rachunki.

Ilość programów

Nie oczekuj panelu sterowania jak ze statku kosmicznego — mini pralka do małej łazienki ma zaledwie kilka podstawowych programów. Ale to fakt — wybrane przez nas mają też opcje dodatkowe. Sprawdź, które Ci pasują najbardziej.

Poziom hałasu

Wydaje się, że im mniejsza pralka, tym mniej hałasu generuje. Otóż nie, jeśli zależy Ci na ciszy — sprawdź poziom decybeli. To trochę jak z psami — im mniejszy, tym głośniej szczeka. U nas masz najcichsze modele.

Pojemność bębna

Wymiary ograniczają ten parametr, zazwyczaj maksimum to 4 kg. Z uwagi na to, że mini pralka do małej łazienki lub do domku letniskowego musi się zmieścić, bęben nie będzie duży. Jeśli to nie jest zakup do mieszkania, to nie masz się czym przejmować.

Jaką małą pralkę kupić? – Poznaj Rodzaje

Najlepiej jest wybrać małą pralkę, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom zarówno pod względem wyglądu, jak i opcji programów. Chociaż wybór pralek w kategoriach pełnowymiarowych jest większy, jesteśmy pewni, że jedna z naszych małych pralek będzie dla Ciebie odpowiednia. Jeśli malutka pralka jest ładowana od frontu, sprawdź jej wymiary. Sprawdź, czy oferowane programy spełniają Twoje oczekiwania. Poniżej prezentujemy rodzaje małych pralek.

Mała pralka ładowana od góry

W tej kategorii należy zwrócić uwagę na programy i zagospodarowanie przestrzeni, zwłaszcza nad pralką. Mała pralka ładowana od góry nie nadaje się do ustawienia na blacie lub do zabudowy. Dobrze jest, jeśli jej rozmiar jest odpowiedni. I możesz bez problemu otworzyć klapę (lub drzwiczki) i rozpocząć pranie.

Mała pralka ładowana od przodu

Do podstawowych zadań związanych z praniem świetnie nadają się małe pralki z drzwiczkami z boku urządzenia. Urządzenie, które jest na tyle małe, że zmieści się w drzwiach małej łazienki i nie będzie o nic zahaczać, będzie dobrym wyborem. Nie zmieści się w niej wszystko, ale wypierze Twoje pranie.

Najczęściej Zadawanie Pytania

Jaka jest najmniejsza pralka automatyczna?

Electrolux EWC1351 to najmniejsza pralka dostępna na rynku. Waży zaledwie 3 kg i można ją przenosić w dowolne miejsce. W razie potrzeby możesz kupić taką pralkę do swojego mieszkania lub domu. W pralce o wadze 3 kg nie zmieścisz zbyt wiele.

Mini pralkę można bezpiecznie kupić do domu, niezależnie od tego, czy jest to domek letniskowy, kemping czy działka. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ nadal możesz oszczędzać energię i wodę, a pranie pozostanie czyste. W dzisiejszych czasach pralki wirnikowe to historia. Nie są one wydajne, wygodne ani wysokiej jakości. Najlepiej pozostawić je z powodów nostalgicznych. Najlepsze mini pralki zostały przedstawione w naszym rankingu powyżej, polecamy go dokładnie przestudiować.

Podsumowanie

Widziałeś już wszystkie godne uwagi mini pralki, więc wiesz, która z nich jest najlepsza. Kompaktowy model jednej z naszych wyróżnionych pralek to najlepszy wybór dla Ciebie. To mała rzecz, ale za to wspaniała! Udanych zakupów! Jeżeli jednak dalej nie wiesz jaką pralkę kupić, to koniecznie sprawdź nasz czołowy ranking pralek.

Sebastian Przyborowski

Autor: Sebastian Przyborowski

Założyciel i redaktor portalu pralka.com.pl - największego w Polsce rankingu pralek, pralko-suszarek, suszarek i akcesoriów do prania. Były doradca klienta z zakresu sprzętu AGD, jakimi są pralki w jednej z największej Polskiej sieci sklepów AGD i RTV. Poznając przez lata swojej pracy wszelkie problemy i pytania klientów związane z wyborem pralki, postanowił przenieść swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe do Internetu i ułatwić klientom wybór sprzętu poprzez stworzenie kompleksowych poradników, rankingów i recenzji sprzętu. W swoich artykułach zawsze opiera się na kompleksowych badaniach i niesieniu pomocy klientom. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Mała Pralka Automatyczna do 3 kg – Ranking Najlepszych Modeli w lipcu 2024 roku

Ilość ocen: 10 Średnia ocen: 4.2 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Mała Pralka Automatyczna do 3 kg – Ranking Najlepszych Modeli w lipcu 2024 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze