Pralka dla Seniora – Jaką wybrać? Ranking Najlepszych Modeli w lipcu 2022 roku

Data ostatniej aktualizacji: 4 lipca 2022

Autor: Sebastian Przyborowski

Pralka dla seniora - ranking

Dzisiejsza technologia pozwala na wprowadzenie wielu udogodnień do urządzeń domowych. Szukając pralki dla seniora, zwróć uwagę na urządzenia, które oferują seniorom funkcje, których najbardziej potrzebują. W dzisiejszym artykule i rankingu znajdziesz to, czego potrzebuję każdy senior.

Prosta pralka dla starszej osoby – Porównanie Egzemplarzy w lipcu 2022 roku

Pozycja:Zdjęcie:Model:Ceny:Oferta:Ocena Eksperta:Wymiary:Przeznaczenie:
1https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/samsung-ww70ta026ae.jpgSamsung WW70TA026AE Ecobubble1 600 zł - 1 799 złhttps://pralka.com.pl/sklep/samsung-ww70ta026ae-euro10 na 1055 x 60 x 85 cmDla starszej osoby
2https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/electrolux-ew6s426bpi.jpgElectrolux EW6S426BPI1 600 zł - 1 799 złhttps://pralka.com.pl/sklep/electrolux-ew6s426bpi-euro9.9 na 1038 x 59,5 x 84,5 cmDla starszej osoby
3https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/beko-wue6511xww.jpgBeko WUE6511XWW1 000 zł - 1 199 złhttps://pralka.com.pl/sklep/beko-wue6511xww-euro9.8 na 1041 x 60 x 84 cmDla starszej osoby

Najlepsza Pralka dla Seniora – Ranking TOP 3 Modeli w 2022 roku

1. Samsung WW70TA026AE Ecobubble

Najlepsza i najprostsza pralka dla seniora? To Samsung WW70TA026AE Ecobubble. Recenzowana machina przeważa nad innymi z mnóstwa powodów. Wyróżnia się zwłaszcza objętością prania, która jest równa 7 kg. Pasuje czy nie? Poznaj wnękę i rozmiary przed zakupem – niniejszy egzemplarz ma dokładnie takie wymiary: 55 x 60 x 85 cm. Jeździć po drodze tą machiną nie będziesz, mimo tego silnik posiada dobry – jego maksymalna szybkość wirowania jest równa 1200 obr/min. Masz powyżej uszu hałasu? To oczywiste, spokój to podstawa. Z tym sprzętem to masz – wydaje tylko tyle hałasu w trakcie działania: 72 dB. Rachunek za prąd Cię przeraża? Spokojnie, niniejsza machina nie pobiera dużo na 100 razy i nie zapłacisz milionów – to dane: 52 kWh i 32.24 zł. Jak dużo wody pobiera niniejsza machina na cykl prania? Bez stresu, niezbyt dużo jedynie – tyle: 45 litrów.

Przedstawiamy model Samsung WW70TA026AE Ecobubble od producenta Samsung, którego kolor to biały. Oto garść szczegółów technicznych. Klasa prania tej pralki to A. Wobec tego, co to znaczy? Dotyczy efektywności prania – czyli tego, jak starannie usuwa brud z ubrań. Cenisz czas działania? Zdajesz sobie sprawę, co przesądza o tym, czy Twoje pranie będzie natychmiast wyschnięte? W głównej mierze przyczyną jest wirowanie. Rodzi się kwestia: jak prędko bęben Twojej nowiusieńkiej maszyny będzie się obracać? Odpowiedź to klasa wirowania. W prezentowanej machinie jest dokładnie tego typu: B. Rozstrzygający wynik odwirowania pranych ubrań to we własnej osobie wilgotność resztkowa. W omawianym egzemplarzu to 53%. Masz opcje regulacji szybkości wirowania. W tej maszynie piorącej to funkcja regulacji skokowa. W porządku, jednak co z poziomem natężenia hałasu? Klasa poziomu hałasu wirowania w prezentowanej maszynie piorącej jest taka: A.

Gabaryty Twojej nowiutkiej maszyny do prania w tym momencie poznałeś. Mimo to co z ciężarem niniejszego modelu pralki? Ciężar tego sprzętu to dokładnie 68 kg. Co prócz tego jest w stanie prezentowana maszyna do prania? Ma, ściśle mówiąc, spory wybór czynności dodatkowych. Zbadaj je sam – o nich mowa: Aktywna piana, start/pauza, dodanie pary do cyklu. Mamy XXI wiek, więc ten egzemplarz jest wyposażony w świeże technologie. Jakie precyzyjnie? Opisujemy je precyzyjnie w tym miejscu: bęben Samsung Diamond, diagnostyka błędów za pomocą smartfona Samsung Smart Check, pranie bąbelkowe aktywna piana Samsung Eco Bubble, silnik Samsung Digital Inverter. Co jeszcze powinno się wiedzieć o prezentowanej maszynie? Warto powiedzieć o programach do prania. To bardzo ważna kwestia – Twoja machina jest zobligowana być łatwa w zastosowaniu. Tak przedstawiają się jej programy prania: bawełna, ciemne materiały, delikatny, eco 40-60, higiena, mix, płukanie, pościel, syntetyki, szybki 15 min, wirowanie. Poza tym posiada dodatkowo wyposażenie, w skład którego wchodzi: instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy, wąż odpływowy.

Jakim sposobem wrzucać odzież do tego modelu? Sposób załadunku jest od przodu. Powróćmy ponownie do zagadnienia obsługi. To jest nietrudne – przez programator, czyli elektroniczne: pokrętło, przyciski. Planujesz być w porządku wobec natury? Ekstra – prezentowana machina Ci to zapewni. Jak tego dokona? Tym o oto sposobem, że bierze w ciągu roku jedynie tak znikomą ilość wody, jak około 7400 litrów. Co ze sprawą kilowatów na cykl prania? To z grubsza: 0,52 kWh. Myślisz na pewno, ile wynosi gwarancja na recenzowaną maszynę? Dla prezentowanego modelu pralki to dokładnie 24 miesiące, 10 lat na silnik. Przejdźmy do kulminacyjnej sprawy, a więc ceny niniejszego modelu pralki. Prezentowany sprzęt jest do kupienia za dokładnie 1 600 zł – 1 799 zł. To naprawdę bardzo dobra pralka automatyczna dla seniora – idealna, jako pralka dla babci.

Specyfikacja Techniczna

 • Typ – Pralka: Prosta w obsłudze i Pełnogabarytowa
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 55 x 60 x 85 cm
 • Pojemność: 7 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 52 kWh = 32.24 PLN
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr/min
 • Wymiary pralki bez elementów wystających: 55 x 60 x 85 cm
 • Wyświetlacz elektroniczny: LED
 • Silnik typu inverter: tak
 • Funkcja regulacji temperatury: tak
 • Funkcja – mniej zagnieceń: nie
 • Funkcja równomiernego rozłożenia prania: tak
 • Automatyka prania: tak
 • Wskaźnik przebiegu programu prania: tak
 • Blokada przed dziećmi: tak
 • Funkcja zabezpieczenia przed zalaniem: Brak

Zalety

 • Najprostsza pralka automatyczna w obsłudze w lipcu 2022 roku
 • To idealna pralka dla seniora, ze względu na swoją niską cenę
 • Cicha praca pralki, czyli większy komfort dla osoby starszej

Wady

Sklepy

14 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Pralka dla Seniora Samsung WW70TA026AE Ecobubble w naszym rankingu zdobywa ocenę:

10 / 10

2. Electrolux EW6S426BPI

Jaka jest kolejna propozycja w naszym rankingu? To pralka prosta w obsłudze dla starszej osoby, a dokładnie jest to Electrolux EW6S426BPI. Omawiana maszyna wchodzi spokojnie do łazienki – wielkość omawianej maszyny to dokładnie 38 x 59,5 x 84,5 cm. Nie denerwuj się finansami z niniejszym modelem – znamy informacje w kwestii energii na 100 cykli: w kWh to 65 kWh a w kasie to 40.3 zł. Pragniesz modelu, który nie pobiera zbyt dużo wody? Cudownie, omawiana maszyna na jedno pranie potrzebuje zaledwie tyle: 43 litry. Gwar? Na koncercie to pożądane, ale w mieszkaniu to się oczekuje ciszy. Z omawianą machiną to masz – poziom hałasu wirowania wynosi 77 dB. Oczekujesz automatu, który załatwia sprawę piorunem? Cudnie, to ten – maks. szybkość wirowania to dokładnie: 1200 obr/min. Zapakujesz wszystkie fatałaszki? Bez problemu! Ten automat przyjmie maks. precyzyjnie tyle: 6 kg.

Ogarnij co Electrolux EW6S426BPI od Electrolux ma do zaoferowania. Woda – najważniejsza substancja dla środowiska. Jak dużo bierze ten sprzęt przez rok? Tyle, co kot napłakał: 9999 litrów. Najlepiej, jeśli pralka nie zużywa za wiele kilowatów. Recenzowany model wykorzystuje na jedno pranko zaledwie tyle: 0,76 kWh. Mokre swetry? To historia – ta maszyna posiada wilgotność resztkową wynoszącą w cyferkach 53%. To dobry wynik. Kochasz doprane pranie? Oczywiście, dlatego chcesz nową pralkę. Obczaj klasę prania prezentowanego egzemplarza: A. Ale się kręci! Wiruje jak szalona – no i wspaniale, bo ma klasę wirowania B. Po zapaleniu pralki masz wrażenie, jakbyś przebywał na koncercie, z przyczyny dużego hałasu? Nie z recenzowanym egzemplarzem – klasa poziomu natężenia hałasu równa się C. Rozwalona posadzka, bo pralka skacze jak opętana? Grunt to konfiguracja szybkości wirowania. W recenzowanej pralce funkcja regulacji jest taka: skokowa.

Kolor jest kluczowy, to niemalże jak przy wybieraniu pojazdu. Musi się podobać. Kolor prezentowanego urządzenia to biały. Wspaniale byłoby, jeżeliby ciuchy same się umieszczały do środka bębna. Jednak to nie do obejścia, niemniej i tak dasz radę na luzie zrobić to sam, ponieważ metoda ładowania jest od przodu. Jest świetnie, bowiem w niniejszej machinie możesz prać co dusza zapragnie – popatrz na programy piorące, to ich lista: antyalergiczny parowy, bawełna, bawełna – eko, delikatny, jedwab, outdoor odzież nieprzemakalna, pranie wstępne, program dziecięcy, sport, syntetyki, szybki 14 min, wełna. Lubisz móc na maksa – to normalne. I Twoje urządzenie również.

Ogarnij, jakie są w pakiecie funkcje dodatkowe: możliwość skrócenia czasu prania, dodatkowe płukanie, start/pauza. Mające znaczenie są nowoczesne możliwości, w temacie sprzętów. W niniejszym egzemplarzu znajdziesz dużo współczesnych technologii: równomierne rozprowadzenie płynu zmiękczającego Electrolux/AEG SoftPlus, skrócenie czasu prania Electrolux TimeManager. Udźwigniesz ją bez wysiłku, albowiem waży jedynie tyle: 60 kg. Co do samej pralki? Całkiem dużo wyposażenia: instrukcja obsługi w języku polskim, wąż dopływowy, wąż odpływowy. Nie załącza się? Bez stresu, bo jest gwarancja na 24 miesiące. Ile posiadasz kasy? Ten sprzęt to koszt 1 600 zł – 1 799 zł. Podsumowując – to dobra prosta pralka dla seniora. Polecamy!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ pralki: Super SLIM
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 38 x 59,5 x 84,5 cm
 • Pojemność: 6 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 65 kWh = 40.3 PLN
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr/min
 • Wymiary pralki bez elementów wystających: 38 x 59,5 x 84,5 cm
 • Wyświetlacz elektroniczny: LCD
 • Silnik typu inverter: tak
 • Klasa energetyczna: D
 • Funkcja regulacji temperatury: tak
 • Funkcja – mniej zagnieceń: nie
 • Funkcja równomiernego rozłożenia prania: tak
 • Automatyka prania: nie
 • Wskaźnik przebiegu programu prania: tak
 • Blokada przed dziećmi: tak
 • Funkcja zabezpieczenia przed zalaniem: wewnętrzne

Zalety

 • Pralka ładowana od przodu, czyli wygodny sposób ładowania
 • Podstawowe wyposażenie, bez zbędnych dodatków
 • Niskie zużycie wody
 • Optymalna pojemność bębna
 • Prosty proces prania
 • Niskie zużycie energii
 • Przydatne funkcje
 • Typ pralki chroniący delikatne tkaniny seniorów
 • Zabezpieczenie przed sytuacją zalania łazienki

Wady

Sklepy

175 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Pralka dla Seniora Electrolux EW6S426BPI w naszym rankingu zdobywa ocenę:

9.9 / 10

3. Beko WUE6511XWW

Jaka jest finalna pralka w naszym rankingu polecana przez osoby starsze? To pralka Beko WUE6511XWW. Dlaczego zalecane jest kupić ten sprzęt? Powodów istnieje mnóstwo, zaraz Ci je przedstawimy. Posiadasz obfitą garderobę? Spokojnie, ta pralka to ogarnie. Miejsce na wsad to 6 kg. Lubisz odkładać gotówkę? Przecież to jasne, że najlepiej zapłacić najmniej. Opłaty to nie jest tylko koszt pralki, to także użytkowanie. Jak wiele wody trzeba na pojedynczy cykl prania? Niewiele – dokładnie tyle: 43 litry. A prąd? Na 100 cykli: 73 kWh. Jak wiele to złotówek? Około 45.26 zł. Wejdzie do toalety/kuchni? Sprawdź rozmiary, oto one Głębokość x Szerokość x Wysokość: 41 x 60 x 84 cm. Co dodatkowo warto znać? Poziom hałasu w czasie wirowania – 76 dB. Jak prędko wiruje niniejszy model? Max. szybkość wirowania to dokładnie 1000 obr/min.

To zacny model, od producenta Beko. Ta pralka ma zaawansowane technologie, tutaj lista: bęben Beko AquaWave, ograniczenie strat detergentu Beko AquaFusion. Masz alergię? Lubisz ubrania z delikatnych materiałów? Super, bo ta pralka posiada sporo programów prania – zobacz jakich: bawełna, bawełna 20 stopni, bawełna – eko, bielizna, codzienny, koszule, płukanie, pranie ręczne, pranie wstępne dla bawełny, puchowe, syntetyki, syntetyki 20 stopni, szybki, wirowanie. Pragniesz czegoś innowacyjnego? To niniejszy model – oto jego funkcje dodatkowe: pranie w zimnej wodzie, start/pauza z opcją dołożenia prania, start/pauza. Pranie ciuszków to ciężka sprawa? O tyle dobrze, że niniejszy model jest lekki – waży zaledwie 56 kg. Masz po kokardę sytuacji, gdy Twoje rzeczy są utytłane? Spraw sobie pralkę z lepszą klasą prania – Proste! Recenzowana pralka charakteryzuję się dokładnie taką: A. Klasa wirowania? O chodzi z tą klasą wirowania? To znaczy wyschnięte pranie po skończonym cyklu prania. Przedstawiany egzemplarz charakteryzuję się dokładnie taką klasę wirowania: C.

Czy recenzowana pralka chodzi bezszelestnie? Na dobrą sprawę to tak, omawiana pralka ma klasę poziomu hałasu wirowania B. Kolor będzie w porządku? Omawiana maszyna piorąca ma kolor biały. Jesteś programistą? Jeśli nie, to i tak nie ma problemu – programator tutaj jest taki: elektroniczne: pokrętło, przyciski. Jak to pranie się wsadza w tym sprzęcie? Komfortowo – od przodu. Ekologia to dla Ciebie nadrzędna sprawa? Cudownie, ta pralka rocznie zużywa tylko tyle wody: 8799 litrów. Masz panele fotowoltaiczne? Prąd to zawsze koszt. Z tym sprzętem oszczędzisz, w cyklu pobierze tylko 0,672 kWh. Wyciągasz wilgotne pranie? Nie z tą pralką. Wilgotność po praniu wynosi: 62%.

Co jeszcze warto wspomnieć o regulacji prędkości wirowania w tej pralce? W tym modelu jest taka: skokowa. Szukasz mieć super pakiet? Z prezentowaną machiną masz dokładnie to: instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy, wąż odpływowy. A co jeżeli pralka się uszkodzi? Bez stresu, przecież dostaniesz gwarancję na 24 miesiące. Decydująca rzecz, to znaczy wydatek – jak wiele za prezentowany egzemplarz? Przedstawianą pralkę możesz mieć za 1 000 zł – 1 199 zł. Co tu dużo mówić, solidny, sprawdzony, prosty w obsłudze i tani model pralki dla seniora. Polecamy!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ: Pralka dla Seniora typu SLIM
 • Wymiary: Głębokość x Szerokość x Wysokość: 41 x 60 x 84 cm
 • Pojemność: 6 kg
 • Zużycie Prądu na sto cykli prania: 73 kWh = 45.26 PLN
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1000 obr/min
 • Wymiary pralki bez elementów wystających: 41 x 60 x 84 cm
 • Wyświetlacz elektroniczny: LED
 • Silnik typu inverter: nie
 • Klasa energetyczna: E
 • Funkcja regulacji temperatury: z programem
 • Funkcja – mniej zagnieceń: nie
 • Funkcja równomiernego rozłożenia prania: tak
 • Automatyka prania: tak
 • Wskaźnik przebiegu programu prania: tak
 • Blokada przed dziećmi: tak
 • Funkcja zabezpieczenia przed zalaniem: Brak

Zalety

 • Znikome zużycie wody
 • Modele Ładowane od przodu zapewniające większą wygodę
 • Opóźnienie startu pracy
 • Duża pojemność bębna
 • Proste w obsłudze menu główne
 • Skutecznie usuwana zabrudzenia

Wady

Sklepy

93 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Prosta Pralka Automatyczna dla Seniora Beko WUE6511XWW w naszym rankingu zdobywa ocenę:

9.8 / 10

Sebastian Przyborowski

Autor: Sebastian Przyborowski

Założyciel i redaktor portalu pralka.com.pl - największego w Polsce rankingu pralek, pralko-suszarek, suszarek i akcesoriów do prania. Były doradca klienta z zakresu sprzętu AGD, jakimi są pralki w jednej z największej Polskiej sieci sklepów AGD i RTV. Poznając przez lata swojej pracy wszelkie problemy i pytania klientów związane z wyborem pralki, postanowił przenieść swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe do Internetu i ułatwić klientom wybór sprzętu poprzez stworzenie kompleksowych poradników, rankingów i recenzji sprzętu. W swoich artykułach zawsze opiera się na kompleksowych badaniach i niesieniu pomocy klientom. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Pralka dla Seniora – Jaką wybrać? Ranking Najlepszych Modeli w lipcu 2022 roku

Ilość ocen: 9 Średnia ocen: 5 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Pralka dla Seniora – Jaką wybrać? Ranking Najlepszych Modeli w lipcu 2022 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze