Suszarka SLIM – Ranking Najlepszych Modeli w grudniu 2023 roku

Data ostatniej aktualizacji: 3 grudnia 2023

Autor: Sebastian Przyborowski

Suszarka SLIM ranking

Jeszcze kilka lat temu suszarki do prania były produktem luksusowym. Dziś są one uważane za niezbędny element wyposażenia domów i mieszkań, ze względu na ich wygodę i efektywność.

Kupujemy je coraz częściej, a dostępne modele różnią się między sobą cenami, funkcjonalnościami i rozmiarami. Warto więc dokładnie przeanalizować swoje potrzeby oraz oczekiwania wobec urządzenia, tak aby kupić sprzęt, który będzie spełniał nasze oczekiwania i posłuży nam długie lata bez nieprzyjemnych niespodzianek.

Suszarki do prania SLIM to nowa generacja suszarek o wyjątkowo smukłym i kompaktowym designie. Świetnie nadają się do małych pomieszczeń, takich jak łazienki czy domowe pralnie. Ze względu na swoje gabaryty, są bardzo poręczne i łatwe w transporcie, co pozwala na ich umiejętne usytuowanie w małej przestrzeni.

Dziś przyjrzymy się najlepszym modelom suszarek slim na rynku w grudniu 2023 roku oraz damy kilka porad, jak wybrać taki model, który będzie idealny dla Ciebie i Twojej rodziny.

Jaka jest Najlepsza Wąska Suszarka na Pranie? Porównanie Egzemplarzy w grudniu 2023 roku

W naszym rankingu przedstawimy atrakcyjne modele suszarek do prania SLIM dostępne na rynku. Poniżej znajdziecie tabele z szybkim porównaniem modeli z rankingu, które ułatwią Ci podjęcie decyzji o zakupie.

Pozycja:Zdjęcie:Model:Wymiary:Pojemność:Ocena Eksperta:Oferta:
1https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/beko-suszarka-df7434gxa-beko.jpgBeko EDF7434GXA Slim46 x 59.7 x 84.6 cm7 kg10 na 10Kup w najniższej ceniehttps://pralka.com.pl/sklep/beko-suszarka-df7434gxa-beko-euro
2https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/candy-ro4-h7a2tex-s.jpgCandy RapidO Slim RO4 H7A2TEX-S46.5 x 60 x 85 cm7 kg9.9 na 10Kup w najniższej ceniehttps://pralka.com.pl/sklep/candy-ro4-h7a2tex-s-euro
3https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/beko-df7312gxw.jpgBeko DF7312GXW Slim45.9 x 59.7 x 84.6 cm7 kg9.8 na 10Kup w najniższej ceniehttps://pralka.com.pl/sklep/beko-df7312gxw-euro
4https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/hoover-h-dry-500-pro-slim-ndp4-h7a2tcbex-s.jpgHoover H-Dry 500 Pro Slim NDP4 H7A2TCBEX-S46.5 x 59.6 x 85 cm7 kg9.7 na 10Kup w najniższej ceniehttps://pralka.com.pl/sklep/hoover-h-dry-500-pro-slim-ndp4-h7a2tcbex-s-euro
5https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/candy-smart-slim-cr4-h7a1de-s.jpgCandy Smart Slim CR4 H7A1DE-S46.5 x 60 x 85 cm7 kg9.6 na 10Kup w najniższej ceniehttps://pralka.com.pl/sklep/candy-smart-slim-cr4-h7a1de-s-euro
6https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/candy-suszarka-cso4-h7a1tcex-s-candy.jpgCandy Smart Pro Slim CSO4 H7A1TCEX-S46.5 x 59.6 x 85 cm7 kg9.5 na 10Kup w najniższej ceniehttps://pralka.com.pl/sklep/candy-suszarka-cso4-h7a1tcex-s-candy-euro

Suszarki SLIM Ranking TOP 6 Modeli w 2023 roku

Każdy z nas pragnie, aby suszarka do prania była cicha i wydajna, a także łatwa w obsłudze. Kupując suszarkę do prania chcemy, aby służyła nam ona długo i bezawaryjnie. Dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów technicznych. Warto pamiętać o tym, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością produktu.

Poniższy ranking Suszarek do Prania SLIM pozwoli Ci szybko porównać poszczególne modele i wybrać te suszarki, które spełnią Twoje oczekiwania pod każdym kryterium.

1. Beko EDF7434GXA Slim

Jaka jest najlepsza suszarka SLIM? Na pierwszą pozycję zdecydowanie zasługuje Beko EDF7434GXA Slim. To suszarka kondensacyjna o wymiarach 46 x 59,7 x 84,6 cm, która maksymalnie pomieści 7 kg Twojej odzieży wymagającej suszenia. Dzięki wymienionym rozmiarom zmieści się ona nawet do niewielkiej łazienki lub pralni, a taka pojemność w zupełności wystarczy małej rodzinie lub parze. Prądu zużywa też niekoniecznie dużo, bo w ciągu roku jest to wartość równa 212 kWh, co po przeliczeniu daje prawie 132 złote. Jeśli kwestia hałasu jest dla Ciebie ważna – suszarka podczas swojej pracy maksymalnie osiąga 65 dB. Co jeszcze oferuje?

Beko EDF7434GXA Slim pracuje na pompie ciepła, dzięki której suszarka zawdzięcza swoją energooszczędność. Jeśli zawsze zastanawiasz się jaka długość czasu będzie odpowiednia do wysuszenia danego rodzaju odzieży, to mamy dobrą wiadomość. Suszarka Beko wyposażona jest w inteligentny czujnik FlexySense, który nie tylko dobierze odpowiedni czas trwania, ale także tryb pracy! Fantastyczne rozwiązanie, prawda? A może zmagasz się z alergią, podrażnieniami lub po prostu masz w domu małe dzieci?

Sprzęt od Beko wyposażony jest w wyjątkową opcję suszenia, która nazywa się BabyProtect. Suszarka zadba o odzież takiej osoby w najdelikatniejszy sposób przy precyzyjnym usuwaniu bakterii lub alergenów. Pozostając w temacie delikatności, model EDF7434GXA Slim doskonale chroni taki rodzaj odzieży, a to poprzez suszenie w obniżonej temperaturze oraz z ruchy bębna, które go nie nadwyrężają, a są niezwykle ostrożne.

Warto też wspomnieć o dosyć szerokim otworze załadunkowym, przez który z łatwością wyjmiesz cały załadunek lub włożysz na przykład zasłony. To zdecydowanie zostało przemyślane!

Jak widzisz, suszarka Beko EDF7434GXA Slim jest niezastąpiona, nie mogło jej zabraknąć w naszym zestawieniu pralek SLIM. Zasługuje na pierwszą pozycję głównie ze względu na swoje wymiary, energooszczędność czy wielorakość funkcji. Maksymalnie ten sprzęt kosztuje 2599 złotych w kilku sklepach internetowych, ale możesz ją często znaleźć na promocji. Polecamy!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ Suszarki: kondensacyjna
 • Wymiary GxSxW: 46 x 59,7 x 84,6 cm
 • Pojemność: 7 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Roczne zużycie prądu: 212,1 kWh = 131,50 zł rocznie
 • Poziom hałasu: 65 dB
 • Programy suszenia: bawełna, bawełna eco, codzienny, delikatny, do prasowania, do szafy, dziecięcy, ekstra suche, jeans, koszule, mix, odświeżanie, outdoor, pierze/puch, program „BabyProtect”, program czasowy, puch, sport/fitness, syntetyki, szybki
 • Klasa energetyczna: A++
 • Funkcje dodatkowe: oświetlenie bębna, przewód skroplonej wody
 • Zastosowane technologie: boczne panele redukujące drgania, czujnik suszenia Beko FlexySense, zmienne ruchy bębna

Zalety

 • Wysoka klasa energetyczna A++ pozwala na oszczędność energii i niższe rachunki za prąd.
 • Duża pojemność 7 kg umożliwia suszenie większej ilości prania naraz.
 • Wbudowana pompa ciepła zwiększa efektywność suszenia i zmniejsza zużycie energii.
 • Bogaty wybór programów suszenia, w tym specjalistyczne dla różnych rodzajów tkanin.
 • Zastosowanie czujnika suszenia Beko FlexySense zapewnia optymalne suszenie i chroni przed przesuszeniem tkanin.
 • Boczne panele redukujące drgania zapewniają cichą pracę i stabilność urządzenia.

Wady

 • Brak!

Sklepy

306 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Suszarka SLIM Beko EDF7434GXA w naszym rankingu zdobywa ocenę:

10 / 10

2. Candy RapidO Slim RO4 H7A2TEX-S

Jaka suszarka zasługuje na drugie miejsce w zestawieniu suszarek SLIM? Prezentujemy model RapidO Slim RO4 H7A2TEX-S od Candy. To kolejna suszarka kondensacyjna o niemalże identycznych wymiarach jak jej poprzedniczka, bo wynoszą one 46,5 x 60 x 85 cm. Do niej także zmieścisz 7 kg prania, a pobór energii praktycznie się nie różni, jest to wartość 212 kWh, czyli jak wiesz zapłacisz za to około 132 złote. Jak się pewnie domyślasz, poziom hałasu też nie zaskakuje – i się nie mylisz, bo jest to praktycznie wartość identyczna, bo 67 dB. Czym zatem nas zaskoczyła? Czytaj dalej.

Innowacyjnym rozwiązaniem w tej suszarce Candy RapidO Slim RO4 H7A2TEX-S jest z pewnością zbiornik, przez który bez problemu sprawdzisz poziom skroplonej wody, a został on zamontowany w drzwiczkach suszarki. To rozwiązanie nosi nazwę EasyCare, a wspomniany zbiornik możesz wyjąć i po prostu z niego wodę wylać. Aby łatwiej Ci się go przenosiło, posiada wbudowaną rączkę. Niesamowite, prawda? Ciekawe jest też to, że suszarka Candy posiada do wyboru łącznie aż 14 programów suszenia! Jeśli interesuje Cię ile trwa najkrótszy, otóż tylko 12 minut.

Sprzęt od Candy doskonale wie jak zadbać o każdy rodzaj tkaniny. Suszarka nie tylko dba o zachowanie kształtu, poprzez suszenie w niższej temperaturze oraz przy delikatniejszych ruchach bębna, ale także minimalizuje powstałe zagniecenia, dzięki parze wodnej uzyskanej przez funkcję EasyIron.

A wiesz co jeszcze? Jeśli potrzebujesz dołożyć jakąś rzecz do suszenia lub odświeżenia, to jest to w stu procentach możliwe! Jeśli zajdzie taka potrzeba to po prostu wciśnij pauzę i włóż do bębna zapomnianą rzecz.

Tak prezentuje się suszarka Candy RapidO Slim RO4 H7A2TEX-S. To kolejny niesamowity model, który potrafi wpasować się we wszystkie Twoje potrzeby jeśli chodzi o pielęgnację ubrań. Jej cena jest dosyć przystępna, bo zapłacisz za nią maksymalnie około 2500 złotych. Musimy też wspomnieć, że ta suszarka jest często wybierana i posiada całą masę pozytywnych opinii! My również ją polecamy.

Specyfikacja Techniczna

 • Typ Suszarki: kondensacyjna
 • Wymiary GxSxW: 46,5 x 60 x 85 cm
 • Pojemność: 7 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Roczne zużycie prądu: 212 kWh = 131,44 zł rocznie
 • Poziom hałasu: 67 dB
 • Programy suszenia: bawełna eco, białe, ciemne materiały, eco, jeans, koszule, odświeżanie, program 45 min., sport/fitness, syntetyki
 • Klasa energetyczna: A++
 • Funkcje dodatkowe: zdalne sterowanie
 • Zastosowane technologie: zbiornik Candy Easy Case

Zalety

 • Kondensacyjna suszarka o pompy ciepła oszczędza energię.
 • Pojemność suszarki 7 kg wystarcza dla większości rodzin.
 • Roczne zużycie prądu to tylko 212 kWh, co jest bardzo ekonomiczne.
 • Programy suszenia są różnorodne, co umożliwia suszenie różnych rodzajów tkanin.
 • Klasa energetyczna A++ pozwala na jeszcze większe oszczędności energii.
 • Funkcja zdalnego sterowania pozwala na wygodne zarządzanie suszarką z dowolnego miejsca.

Wady

 • Nie zauważono żadnej wady suszarki

Sklepy

79 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Candy RapidO Slim RO4 H7A2TEX-S w naszym rankingu zdobywa ocenę:

9.9 / 10

3. Beko DF7312GXW Slim

Prezentujemy trzecie miejsce w rankingu suszarek SLIM. Nadszedł czas na model DF7312GXW Slim od Beko, którego wymiary są niemalże podobne do jego poprzedniczek, bo wynoszą 45,9 x 59,7 x 84,6 cm. Pojemność też nie zaskakuje, bo maksymalnie włożysz do niej 7 kg prania, co przy takich wymiarach jest świetną wartością! To ładowność fantastyczna dla pary lub małej rodziny, na przykład 2+1. Jeśli chodzi o zużycie energii, to na ten moment suszarka Beko pobiera najwięcej prądu, bo 276,5 kWh, czyli 171 złotych rocznie. Na hałas też nie ma co narzekać, bo osiąga tylko 65 dB. Czym jeszcze nas zainteresowała? Czytaj dalej.

Przede wszystkim, suszarka Beko DF7312GXW Slim to bardzo energooszczędny sprzęt. Przyczynia się do tego jej pompa ciepła, która nie pobiera niepotrzebnej ilości energii, a raz nagrzane powietrze wykorzystuje ponownie. Ten model zapewnia również kompleksowe usuwanie bakterii czy alergenów ze wszystkich części garderoby, a opisana funkcja to BabyProtect. Nie sugeruj się nazwą, bo w tym programie oprócz ubranek dziecięcych możesz wysuszyć ubrania osoby dorosłej zmagającej się podrażnieniami czy alergiami.

A co powiesz na mniej pogniecione ubrania po pełnym trybie pracy suszarki Beko? Jesteśmy pewni, że ta opcja Cię zaintrygowała! Chcesz wiedzieć w jaki sposób urządzenie to robi? Stosuje po prostu naprzemienne ruchy, raz w prawo, raz w lewo, co zapobiega powstawaniu nadmiernych zagnieceń.

Co jeszcze ciekawego? Suszarka posiada panele boczne, które redukują drgania oraz hałas, który powstaje podczas pracy sprzętu, tym samym zwiększa jego żywotność! Sprzęt jest wyposażony także w oświetlenie bębna – od teraz wyjmiesz z niego wszystko, a także podejrzysz jak przebiega suszenie.

Tak prezentuje się suszarka Beko DF7312GXW Slim. Nam ten model się bardzo spodobał, potrafi zadbać o chyba wszystkie aspekty jeśli chodzi o kompleksową pielęgnację odzieży. Tego sprzętu nie mogło tutaj zabraknąć ze względu też na jego cenę, która wynosi 2100 złotych. Gorąco polecamy, to doskonałe rozwiązanie do każdej łazienki lub domowej pralni!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ Suszarki: kondensacyjna
 • Wymiary GxSxW: 45,9 x 59,7 x 84,6 cm
 • Pojemność: 7 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Roczne zużycie prądu: 276,5 kWh = 171,43 zł rocznie
 • Poziom hałasu: 65 dB
 • Programy suszenia: bawełna, bawełna eco, codzienny, delikatny, do prasowania, do szafy, dziecięcy, ekstra suche, jeans, koszule, mix, odświeżanie, outdoor, pierze/puch, program „BabyProtect”, program czasowy, sport/fitness, syntetyki, szybki
 • Klasa energetyczna: A+
 • Funkcje dodatkowe: oświetlenie bębna, przewód skroplonej wody
 • Zastosowane technologie: boczne panele redukujące drgania, zmienne ruchy bębna

Zalety

 • Mała i smukła konstrukcja, idealna do małych mieszkań
 • Duża pojemność bębna, może pomieścić do 7 kg prania
 • Niskie zużycie energii, klasa energetyczna A+
 • Posiada funkcję pompy ciepła, co pozwala na oszczędność energii
 • Duży wybór programów suszenia dla różnych rodzajów tkanin
 • Funkcja oświetlenia bębna ułatwia wkładanie i wyjmowanie prania
 • Panele boczne redukujące drgania i zmienne ruchy bębna zmniejszają hałas podczas pracy

Wady

 • Brak możliwości podłączenia do systemu wentylacyjnego, co może wymagać opróżniania pojemnika na skroplinę wody po każdym cyklu suszenia.

Sklepy

76 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Beko DF7312GXW Slim w naszym rankingu zdobywa ocenę:

9.8 / 10

4. Hoover H-Dry 500 Pro Slim NDP4 H7A2TCBEX-S

Jaka jest czwarta propozycja w naszym zestawieniu suszarek SLIM? Na tę pozycję zasługuje model H-Dry 500 Pro Slim NDP4 H7A2TCBEX-S od Hoover. Tak jak i w poprzednich, wymiary znacząco nie odbiegają od reszty, bo wynoszą one 46,5 x 59,6 x 85 cm. Pojemność również bez zmian, bo jest ona równa 7 kg. To idealna ładowność stworzona dla mniejszej rodziny. Może to być monotonne dla Ciebie, bo znowu nie będziesz zaskoczony, ale suszarka Hoover zużywa 212 kWh, czyli tyle samo co pierwsza i druga pozycja. Co jeszcze ma do zaoferowania?

Suszarka Hoover H-Dry 500 Pro Slim NDP4 H7A2TCBEX-S posiada aż 4 wyjątkowe stopnie pracy. Pierwsza z nich pozostawia trochę wilgoci w ubraniach, druga suszy odzież, tak, że możesz włożyć ją od razu do szafy, kolejna suszy ubrania, które bezpośrednio po wyjęciu z bębna możesz założyć oraz ostatni, który suszy odzież tak, że możesz ją złożyć i gdzieś schować.

Ciekawa też jest funkcja ActiveDry, a działa ona w krótkim czasie, bo w zaledwie 20 minut. Mimo tak krótkiego trybu pracy, Twoja odzież zawsze jest doskonale oczyszczona z alergenów, bakterii i zarazków, a także genialnie odświeżona i wypielęgnowana. Z pewnością zaskoczy Cię też zbiornik na skroploną wodę, bo jest on umieszczony w drzwiczkach suszarki. To co nietypowe, to z pewnością możliwość zdjęcia go i wylania uzbieranej wody. Ogromnym plusem takiego rozwiązania jest także widoczność poziomu wspomnianej uzbieranej wody.

Jak na nowoczesny sprzęt przystało, suszarkę możesz obsłużyć niemalże w stu procentach zdalnie. Pobierz na swój telefon aplikację hOn i ciesz się innowacyjnymi, dostępnymi programami suszenia oraz innymi funkcjami, jak na przykład możliwością sprawdzenia jak przebiega dany program.

Podsumowując, ta suszarka Hoover H-Dry 500 Pro Slim NDP4 H7A2TCBEX-S zdecydowanie spełnia Twoje wymagania, nie tylko jeśli chodzi o rozmiar. Pomimo swoich licznych technologii to model, który jest energooszczędny! Jego cena jest jedną z niższych w naszym rankingu, bo zapłacisz za nią od 2100 złotych do 2600 złotych. Szczerze polecamy!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ Suszarki: kondensacyjna
 • Wymiary GxSxW: 46,5 x 59,6 x 85 cm
 • Pojemność: 7 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Roczne zużycie prądu: 212 kWh = 131,44 zł rocznie
 • Poziom hałasu: 67 dB
 • Programy suszenia: all in one, antyalergiczny, automatyczny, bawełna, białe, delikatny, do prasowania, do szafy, jeans, koszule, program 30 min., program 45 min., sport/fitness, syntetyki, wełna
 • Klasa energetyczna: A++
 • Funkcje dodatkowe: zdalne sterowanie
 • Zastosowane technologie: boczne panele redukujące drgania, certyfikat Woolmark, zbiornik Hoover Aquavision

Zalety

 • Małe wymiary pozwalają na łatwe umieszczenie w małych pomieszczeniach.
 • Duża pojemność suszarki pozwala na suszenie większej ilości prania naraz.
 • Pompa ciepła redukuje zużycie energii elektrycznej, co pozwala na oszczędności w długim okresie.
 • Roczne zużycie prądu wynoszące 212 kWh jest niskie w porównaniu do innych suszarek.
 • Posiada wiele programów suszenia, które dostosowują się do różnych rodzajów tkanin i potrzeb użytkownika.
 • Klasa energetyczna A++ pozwala na oszczędności w zużyciu energii.

Wady

 • Poziom hałasu wynoszący 67 dB może być uciążliwy dla niektórych osób.

Sklepy

11 Opinii

4.5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Hoover H-Dry 500 Pro Slim NDP4 H7A2TCBEX-S w naszym rankingu zdobywa ocenę:

9.7 / 10

5. Candy Smart Slim CR4 H7A1DE-S

Jaki sprzęt znajduje się na piątej pozycji w rankingu suszarek SLIM? Przedstawiamy Candy Smart Slim CR4 H7A1DE-S. Nie zaskoczymy Cię i tym razem, bo jej wymiary wynoszą 46,5 x 60 x 85 cm, a do bębna załadujesz 7 kg prania. Zużycie energii w tym modelu jest jedną z wyższych wartości w tym zestawieniu, bo w ciągu roku zużywa 269 kWh, co po przeliczeniu daje około 167 złotych. Jeśli nie lubisz głośno pracujących suszarek lub pralek, to świetnie się składa, bo ten model także nie jest hałaśliwy. Co jeszcze ma do zaoferowania?

Przede wszystkim, suszarka Candy Smart Slim CR4 H7A1DE-S posiada szeroką gamę programów suszenia przystosowanych do większości rodzajów odzieży, a najkrótszy z nich trwa tylko 30 minut. To co innowacyjne, to z pewnością zbiornik na wodę, która powstaje podczas suszenia, a umieszczony jest w drzwiczkach sprzętu. Ta technologia nosi nazwę EasyCase, a opisany pojemnik możesz łatwo zdjąć i wylać zawartość.

Dodatkowym plusem jest także możliwość obserwacji ile wody się w nim zebrało. Suszarka Candy zapewnia suszenie, ale także z prasowaniem! Do tego przyczynia się technologia Easy Iron i SmartSlim, które pozbędą się niechcianych zagnieceń z każdego typu odzieży. Urządzenie Candy znajduje się także w wysokiej klasie energetycznej A+, a to chociażby zasługa suszenia w niższej temperaturze, dzięki której ubrania nie niszczą się praktycznie wcale. Program ten możesz wykorzystać do praktycznie zawsze, więc jak się domyślasz, Twoje rachunki za prąd będą znacznie niższe!

Natomiast jeśli po prostu potrzebujesz odświeżenia niektórych rzeczy, to sprzęt od Candy posiada tryb szybkiego odświeżania. Działa on tak, że usuwa nieprzyjemne zapachy, a także likwiduje delikatne zagniecenia, a to przy użyciu pary wodnej.

Co sądzisz o tym modelu Smart Slim CR4 H7A1DE-S od Candy? Nam bardzo przypadł do gustu, musimy stwierdzić, że to genialny sprzęt dla każdego. Wpasuje się do małej łazienki lub pralni dzięki swoim wymiarom oraz wysuszy Twoje ubrania jak tylko zechcesz! To jeden z tańszych modeli, bo kosztuje maksymalnie 2100 złotych w wielu sklepach internetowych. Polecamy!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ Suszarki: kondensacyjna
 • Wymiary GxSxW: 46,5 x 60 x 85 cm
 • Pojemność: 7 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Roczne zużycie prądu: 269 kWh = 166,78 zł rocznie
 • Poziom hałasu: 67 dB
 • Programy suszenia: bawełna, do prasowania, do szafy, do założenia, jeans, kolory, mix, niemowlęce, program 45 min., sport/fitness, syntetyki, szybki, wełna
 • Klasa energetyczna: A+
 • Funkcje dodatkowe: pamięć ustawionych programów
 • Zastosowane technologie: boczne panele redukujące drgania, NFC, sterowanie za pomocą smartfona Candy Smart Touch

Zalety

 • Małe wymiary – 46,5 x 60 x 85 cm, co ułatwia jej przechowywanie i ustawienie w małych pomieszczeniach.
 • Pojemność 7 kg umożliwia suszenie większej ilości prania na raz.
 • Kondensacyjny typ suszarki – nie wymaga wywietrzenia zimnego powietrza z zewnątrz, co ułatwia instalację w pomieszczeniach bez okien.
 • Pompa ciepła – pozwala na oszczędzanie energii.
 • Niski poziom hałasu – 67 dB, co zapewnia komfort podczas suszenia.
 • Szeroki wybór programów suszenia, w tym programy do różnych rodzajów tkanin i różnych stopni suszenia.
 • Klasa energetyczna A+ – pozwala na oszczędzanie energii elektrycznej.
 • Funkcja pamięci ustawionych programów – pozwala na łatwe powtarzanie preferowanych programów.

Wady

 • Brak wad.

Sklepy

4 Opinie

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Candy Smart Slim CR4 H7A1DE-S w naszym rankingu Zastąp Tekst w tym miejscu zdobywa ocenę:

9.6 / 10

6. Candy Smart Pro Slim CSO4 H7A1TCEX-S

Jaka suszarka znajduje się na ostatniej pozycji w naszym zestawieniu najlepszych suszarek SLIM? Szóstą propozycją jest model Smart Pro Slim CSO4 H7A1TCEX-S od Candy. Wymiary są podobne jak u reszty suszarek, bo wynoszą 46,5 x 59,6 x 85 cm, a także pojemność jest niezmienna – włożysz do niej najwięcej 7 kg. Zużycie energii również Cię nie zaskoczy, bo w ciągu roku suszarka Candy pobiera 269 kWh. Czym więc zaskoczyła nas i wpłynęła na naszą decyzję umieszczając ją w tym zestawieniu? Czytaj dalej, a wszystko będzie jasne!

Candy Smart Pro Slim CSO4 H7A1TCEX-S to suszarka, która jest energooszczędna, a nawet znajduje się w klasie energetycznej A+! Stoi za tym przede wszystkim suszenie odzieży w nieco niższej temperaturze.

Takie warunki w bębnie sprzyjają eliminowaniu zniszczeń oraz zmniejszają możliwość powstawania zmian koloru czy kształtu odzieży. Suszarka Candy zużywa mniejszą ilość energii także dzięki użyciu w modelu Smart Pro Slim CSO4 H7A1TCEX-S pompy ciepła, która doskonale radzi sobie z wilgocią.

Tak jak i w poprzednim modelu, tak i w tym, zastosowano EasyCase, czyli łatwo dostępny i jeszcze łatwiej opróżniany zbiornik na wodę, która powstaje po każdym suszeniu. Oprócz powyższych innowacyjnych rozwiązań, nie zapomniano o tym równie pożądanym! Chodzi nam o możliwość lekkiego przeprasowania odzieży lub całkowitej eliminacji zagnieceń przez ten sprzęt, a dokładniej o funkcję EasyIron. Nie znamy osoby, której ta opcja nie przypadła do gustu!

Jeśli zdarza Ci się zapomnieć dorzucić wszystkie mokre rzeczy do suszarki, lub po czasie znajdujesz w bębnie pralki coś mokrego – od teraz masz możliwość zatrzymania pracy sprzętu Candy i dołożenia pominiętej rzeczy.

I ostatnia recenzja w zestawieniu suszarek SLIM za nami, a bez tego modelu nasz ranking byłby wybrakowany. Nam się suszarka Candy Smart Pro Slim CSO4 H7A1TCEX-S bardzo spodobała, to innowacyjny model z funkcjami i technologiami łatwymi do zrozumienia i obsłużenia! Zdecydowanie polecamy, a zapłacisz za nią od 1800 złotych do 2200 złotych, za tyle możliwości, naprawdę warto!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ Suszarki: kondensacyjna
 • Wymiary GxSxW: 46,5 x 59,6 x 85 cm
 • Pojemność: 7 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Roczne zużycie prądu: 269 kWh = 166,78 zł rocznie
 • Poziom hałasu: 67 dB
 • Programy suszenia: bawełna, białe, ciemne materiały, codzienny, eco, jeans, kolory, koszule, mały załadunek, odświeżanie, sport, syntetyki, wełna
 • Klasa energetyczna: A+
 • Funkcje dodatkowe: tryb delikatny, zdalne sterowanie
 • Zastosowane technologie: boczne panele redukujące drgania, certyfikat Woolmark, zbiornik Candy Easy Case

Zalety

 • Duża pojemność 7 kg
 • Niskie roczne zużycie prądu 269 kWh = 166,78 zł rocznie
 • Klasa energetyczna A+ – ekonomiczna i przyjazna dla środowiska
 • 14 programów suszenia, w tym specjalne dla różnych rodzajów tkanin
 • Pompa ciepła – oszczędność energii i niższe koszty eksploatacyjne
 • Funkcja zdalnego sterowania – wygodne i łatwe korzystanie

Wady

 • Nie znaleziono wad

Sklepy

4 Opinie

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Candy Smart Pro Slim CSO4 H7A1TCEX-S w naszym rankingu zdobywa ocenę:

9.5 / 10

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki SLIM? Poradnik Zakupowy

Suszarka do ubrań jest bardzo przydatnym urządzeniem, które może być nieocenione w czasie suszenia i przechowywania ubrań. Suszarka do ubrań pomaga utrzymać Twoje ubrania w czystości, łagodzi zagniecenia i sprawia, że ich pranie powtarza się mniej. Wybierając suszarkę SLIM do naszej garderoby warto podczas selekcji kierować się kilkoma istotnymi parametrami takimi jak:

Wielkość wsadu

Im większy wsad, tym suszarka będzie bardziej efektywna. Należy jednak pamiętać, aby dobrać odpowiedni rozmiar suszarki do swojego gospodarstwa domowego.

Klasa energetyczna

Jeszcze niedawno klasa energetyczna nie była tak ważna przy zakupie suszarki, ale teraz produkty te są coraz bardziej popularne ze względu na ich oszczędność energii. Wybierając model o wyższej klasie energetycznej, możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie! Dlatego warto sięgnąć po taki wariant, który jest bardziej energooszczędny.

Wielkość zbiornika na wodę

To istotny parametr podczas codziennej pracy naszej suszarki SLIM. W zależności od modelu, suszarki mają różną pojemność. Zwykle jest to 2-3 litry wody, ale są modele ze zbiornikiem 5-litrowym. Należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji i czyszczeniu urządzeń, aby długo cieszyć się ich sprawnością.

Programy suszenia

Suszarki do ubrań mają różne programy suszenia, które pozwalają dopasować suszenie do typu tkaniny. Dzięki temu możemy wybrać program delikatny dla wrażliwych tkanin, a także szybszy dla materiałów bardziej „odpornych”.

Funkcje Dodatkowe

Niektóre modele mają dodatkowe funkcje, które mogą okazać się przydatne podczas suszenia ubrań. Są to na przykład funkcja nawilżania lub ogrzewania powietrza. Można też spotkać modele z filtrem antybakteryjnym, który chroni ubrania przed roztoczami i innymi drobnoustrojami.

Panel Sterowania

Decydując się na zakup suszarki do ubrań, warto zwrócić uwagę na panel sterowania. Modele rynkowe mają coraz bardziej nowoczesne panele dotykowe lub LCD ze wskaźnikami LED. Warto pamiętać, aby wybrać model, który ma łatwy i intuicyjny panel sterowania.

Marka

Na rynku jest wiele producentów suszarek do ubrań. Do najbardziej znanych marek należą Electrolux, Bosch, Samsung czy LG. Każda z tych firm oferuje szeroki wybór modeli o różnych parametrach i funkcjach dodatkowych.

Jak płytkie są suszarki do prania?

Najpłytszymi suszarkami do prania są te o głębokości około 45,9 cm do 46,1. Ich pojemność przy tych wymiarach wynosi około 7 kg. Częściej jednak można znaleźć modele o głębokości 52 cm, ale takie egzemplarze nie są traktowane już jako modele SLIM.

Podsumowanie

Suszarki SLIM są idealne dla małych rodzin lub osób żyjących w małych pomieszczeniach. Są one bardzo praktyczne i efektywne, a także łatwe do zainstalowania. Co więcej, są one bardzo wydajne i mogą suszyć dużo prania na raz, zużywając przy tym mniej energii. W kwestii wydajności, suszarki SLIM są jednymi z najlepszych urządzeń na rynku.

Dziękujemy za czas, który poświęciłeś na przeczytanie naszego rankingu suszarek do prania. Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi zakupowemu, będziesz w stanie kupić idealną suszarkę do prania dla swoich potrzeb. Życzymy udanych zakupów!

Sebastian Przyborowski

Autor: Sebastian Przyborowski

Założyciel i redaktor portalu pralka.com.pl - największego w Polsce rankingu pralek, pralko-suszarek, suszarek i akcesoriów do prania. Były doradca klienta z zakresu sprzętu AGD, jakimi są pralki w jednej z największej Polskiej sieci sklepów AGD i RTV. Poznając przez lata swojej pracy wszelkie problemy i pytania klientów związane z wyborem pralki, postanowił przenieść swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe do Internetu i ułatwić klientom wybór sprzętu poprzez stworzenie kompleksowych poradników, rankingów i recenzji sprzętu. W swoich artykułach zawsze opiera się na kompleksowych badaniach i niesieniu pomocy klientom. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Suszarka SLIM – Ranking Najlepszych Modeli w grudniu 2023 roku

Ilość ocen: 20 Średnia ocen: 5 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Suszarka SLIM – Ranking Najlepszych Modeli w grudniu 2023 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze