Suszarka do Prania A+++ – Ranking Najlepszych Modeli w grudniu 2023 roku

Data ostatniej aktualizacji: 3 grudnia 2023

Autor: Sebastian Przyborowski

Suszarka do prania A+++

Suszarki do prania A+++ to nowoczesne urządzenia, które pozwalają na oszczędzanie czasu i energii podczas suszenia prania. Suszarki tego typu są bardzo efektywne i mogą być używane zarówno do suszenia ubrań w domu, jak i w pralniach. W tym artykule przyjrzymy się bliżej suszarkom do prania A+++, ale do użytku domowego.

Tym samym przygotowaliśmy dla Ciebie ranking najlepszych suszarek A+++ z poradnikiem zakupowym. Dowiesz się z niego, jakie są najważniejsze parametry suszarek, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze oraz jakie modele są obecnie najpopularniejsze na rynku w grudniu 2023 roku. Zapraszamy do części rankingowej!

Jaka jest najlepsza suszarka kondensacyjna A+++? Porównanie Egzemplarzy w grudniu 2023 roku

W poniższej tabeli znajdziesz szybkie porównanie modeli suszarek do prania A+++, które umieściliśmy w naszym rankingu. Dzięki temu możesz w prosty sposób porównać ich ceny, pojemność, wymiary i inne istotne parametry. Wybierz suszarkę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom i oczekiwaniom!

Pozycja:Zdjęcie:Model:Wymiary:Pojemność:Ocena Eksperta:Oferta:
1https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/bosch-suszarka-wtx87k40pl-bosch.jpgBosch Serie 8 WTX87K40PL59.9 x 59.8 x 84.2 cm9 kg10 na 10Kup w najniższej ceniehttps://pralka.com.pl/sklep/bosch-suszarka-wtx87k40pl-bosch-euro
2https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/electrolux-ew9heu478r.jpgElectrolux EW9HEU478R PerfectCare63.8 x 59.6 x 85 cm8 kg9.9 na 10Kup w najniższej ceniehttps://pralka.com.pl/sklep/electrolux-ew9heu478r-euro
3https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/beko-suszarka-edh8634rxs-beko.jpgBeko EDH8634RXS SteamTherapy52.3 x 59.7 x 84.6 cm8 kg9.8 na 10Kup w najniższej ceniehttps://pralka.com.pl/sklep/beko-suszarka-edh8634rxs-beko-euro
4https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/whirlpool-suszarka-w7d94wbpl-whirlpool.jpgWhirlpool W7 D94WB PL Supreme Silence66 x 60 x 85 cm9 kg9.7 na 10Kup w najniższej ceniehttps://pralka.com.pl/sklep/whirlpool-suszarka-w7d94wbpl-whirlpool-euro
5https://pralka.com.pl/wp-content/uploads/lg-rc80u2av4d.jpgLG RC80U2AV4D69 x 60 x 85 cm8 kg9.6 na 10Kup w najniższej ceniehttps://pralka.com.pl/sklep/lg-rc80u2av4d-euro

Suszarka do Prania A+++ Ranking TOP 5 Modeli w 2023 roku

Suszarki do prania są coraz bardziej popularne, ponieważ pozwalają na oszczędzanie czasu i energii. Suszarki do prania A+++ są najbardziej efektywnymi suszarkami na rynku. Poniżej przedstawiamy ranking TOP 5 suszarek do prania A+++. Przy wyborze skupiliśmy się na takich parametrach jak: poziom hałasu, efektywność suszenia, poziom bezpieczeństwa, koszt i opinie użytkowników.

1. Bosch Serie 8 WTX87K40PL

Na pierwszej pozycji w rankingu suszarek w klasie energetycznej A+++ znajduje się sprzęt Bosch Serie 8 WTX87K40PL. To suszarka kondensacyjna o wymiarach 59,9 x 59,8 x 84,2 cm, która zmieści aż 9 kg prania! To dosyć duże urządzenie nie pochłania sporych ilości energii, bo jest to wartość równa 193 kWh, czyli około 120 złotych rocznie.

Sprzęt ten działa przy użyciu pompy ciepła oraz pracuje dosyć cicho, bo maksymalnie poziom hałasu osiąga wartość 62 dB. Czym jeszcze nas zaskoczyła, że skłoniła nas do umieszczenia jej na tej pierwszej pozycji? Czytaj koniecznie dalej, a się dowiesz.

Przede wszystkim, oprócz najwyższej klasy energetycznej A++++, suszarka Bosch Serie 8 WTX87K40PL wyposażona jest w system AutoClean. O co w nim chodzi? Dzięki tej funkcji sprzęt od Boscha nie posiada w drzwiczkach umieszczonego filtra, który pochłania pozostałości po suszeniu, jak na przykład włosy czy inne odpadki, a zamontowano w niej kondensator, który sam, automatycznie czyści się po każdym suszeniu! Niezłe, prawda?

Zdecydowanie pożądaną funkcją w dzisiejszych czasach, gdzie każdy się gdzieś śpieszy jest tryb suszenia, który od razu prasuje ubrania!

Model Serie 8 WTX87K40PL posiada wspomniany tryb usuwający zagniecenia o nazwie IronAssist. Kolejną rewelacyjną funkcją jest SensitiveDrying System, który w zależności od tego, jaki rodzaj prania załadujesz, dopasowuje najodpowiedniejsze ruchy bębna, by Twojej odzieży nie zniszczyć. Pomocne w tym trybie są faliste zabieraki oraz strumień powietrza o jednakowym nasileniu.

Jeśli przy każdej suszarce zmagałeś się z opróżnianiem pojemnika z wodą po skończonym suszeniu, to koniecznie musisz kupić ten model i skończyć się męczyć! Otóż suszarka Bosch posiada DrainSet, czyli nic innego jak podłączenie sprzętu do kanału odpływowego. To znacznie ułatwia sprawę, a co za tym idzie, korzystanie z suszarki staje się wygodniejsze!

Tak prezentuje się pierwsze propozycja w rankingu suszarek w klasie energetycznej A+++. Bosch Serie 8 WTX87K40PL to wyjątkowy sprzęt, który zapewni doskonałe efekty suszenia – nie niszcząc ubrań, a zapewniając im pielęgnację na najwyższym poziomie. Twój portfel ucierpi jedynie przy zakupie tej suszarki, bo zapłacisz za nią nieco ponad 4000 złotych. Ten model polecamy każdemu!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ Suszarki: kondensacyjna
 • Wymiary GxSxW: 59,9 x 59,8 x 84,2 cm
 • Pojemność: 9 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Roczne zużycie prądu: 193 kWh = 119,66 zł rocznie
 • Poziom hałasu: 62 dB
 • Programy suszenia: bawełna, ciepłe powietrze, delikatny, koszule, mix, parowy, ręczniki, sport/fitness, super 40, syntetyki
 • Klasa energetyczna: A+++
 • Funkcje dodatkowe: oświetlenie bębna, przewód skroplonej wody
 • Zastosowane technologie: automatyka suszenia Bosch/Siemens AutoDry, ochrona tkanin Bosch SensitiveDrying System, system czyszczenia Bosch AutoClean, tłumienie drgań Bosch/Siemens AntiVibration Design

Zalety

 • Bardzo niskie roczne zużycie prądu – tylko 119,66 zł rocznie.
 • Wysoka klasa energetyczna A+++.
 • Duża pojemność bębna na 9 kg prania.
 • Programy suszenia dostosowane do różnych rodzajów tkanin, w tym syntetyków, koszul i ręczników.
 • Automatyka suszenia Bosch/Siemens AutoDry zapobiega przesuszeniu lub niedosuszeniu tkanin.
 • System czyszczenia Bosch AutoClean ułatwia utrzymanie suszarki w czystości.
 • Tłumienie drgań Bosch/Siemens AntiVibration Design zapewnia cichą pracę.

Wady

 • Brak wymienialnego filtra, co może być uciążliwe w przypadku potrzeby jego czyszczenia.

Sklepy

426 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Bosch Serie 8 WTX87K40PL w naszym rankingu zdobywa ocenę:

10 / 10

2. Electrolux EW9HEU478R PerfectCare

Jaka suszarka uplasowała się na drugiej pozycji w rankingu suszarek w klasie energetycznej A+++? Przedstawiamy model EW9HEU478R PerfectCare od Electrolux. To również suszarka kondensacyjna, a jej wymiary wynoszą 63,8 x 59,6 x 85 cm. Pomieści ona minimalnie mniej prania, bo 8 kg. Mimo to, ten sprzęt świetnie sprawdzi się w domu dużej rodziny.

Suszarka Electrolux w ciągu roku pobiera mniej energii, a jest to wartość 176 kWh, co daje nam niecałe 110 złotych. Przyzwoicie, prawda? Co jeszcze ma do zaoferowania?

Jak na suszarkę o najwyższej klasie energetycznej przystało, model EW9HEU478R PerfectCare od Electrolux posiada system GentleCare, który sprawia, że Twoja odzież jest suszona w znacznie obniżonej temperaturze. Jak się pewnie domyślasz, przekłada się to na zużycie energii. Nie mylisz się, bo dzięki tej funkcji, suszarka pobiera jej zdecydowanie mniej.

Nietypowy system o nazwie SensiCare sprawia, że Twoje ubrania zawsze są wysuszone jak należy. Dzięki niej, suszarka sprawdza jak bardzo mokre są ubrania i na tej podstawie, dobiera najodpowiedniejszy czas i rodzaj pracy. Twoja odzież jest zadbana jak nigdy!

Jeśli może martwisz się, że ubrania zmienią swój kształt lub stracą na jakości, to nic bardziej mylnego! Otóż, system CyclonCare zapewnia, że do bębna możesz włożyć najdelikatniejsze rzeczy jakie tylko istnieją i nic się z nimi nie stanie. Suszarka Electrolux gwarantuje także doskonałe przepływy powietrza podczas każdego programu suszenia, a to za sprawą technologii EcoFlow.

Jak na swoje możliwości, suszarka nie pracuje też głośno, bo maksymalnie osiąga 67 dB. To o 5 dB więcej od poprzedniczki, ale nie ma tragedii! A wiesz jaką funkcję dodatkową posiada? Nie zgadniesz – jest to możliwość podświetlenia wnętrza bębna, dzięki czemu sprawdzisz czy wszystko z niej zostało wyjęte!

Podsumowując, to doskonały sprzęt, a jego możliwości nie brakuje. W pełni zadba nie tylko o Twoją odzież, ale także o samą siebie! Zdecydowanie rekomendujemy tę suszarkę Electrolux EW9HEU478R PerfectCare wszystkim, którzy w głównej mierze zwracają uwagę na energooszczędność, bo ten sprzęt robi to dobrze. Zapłacisz za nią około 3500 złotych w wielu sklepach. Polecamy!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ Suszarki: kondensacyjna
 • Wymiary GxSxW: 63,8 x 59,6 x 85 cm
 • Pojemność: 8 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Roczne zużycie prądu: 176 kWh = 109,12 zł rocznie
 • Poziom hałasu: 67 dB
 • Programy suszenia: bawełna, bawełna eco, delikatny, do prasowania, do szafy, ekstra suche, jedwab, kołdry, łatwe prasowanie, mix, odświeżanie, outdoor, pościel, syntetyki, wełna
 • Klasa energetyczna: A+++
 • Funkcje dodatkowe: oświetlenie bębna
 • Zastosowane technologie: Electrolux GentleCare, ochrona tkanin Electrolux DelicateCare, optymalizacja suszenia Electrolux SmartSense

Zalety

 • Klasa energetyczna A+++ – bardzo niskie zużycie energii elektrycznej.
 • Pojemność 8 kg – duży bęben umożliwia suszenie większych porcji prania.
 • Pompa ciepła – oszczędna technologia suszenia.
 • Roczne zużycie prądu wynoszące 176 kWh = 109,12 zł rocznie – ekonomiczna i oszczędna w eksploatacji.
 • Programy suszenia – szeroki wybór różnych rodzajów tkanin i ubrań.
 • Funkcja oświetlenia bębna – ułatwia ładowanie i wyładunek prania.
 • Zastosowane technologie GentleCare, DelicateCare i SmartSense – zapewniają delikatne i skuteczne suszenie tkanin.

Wady

 • Brak.

Sklepy

278 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Electrolux EW9HEU478R PerfectCare w naszym rankingu zdobywa ocenę:

9.9 / 10

3. Beko EDH8634RXS SteamTherapy

Kolejna, a także trzecia już suszarka w naszym zestawieniu suszarek o najwyższej klasie energetycznej A+++, to model EDH8634RXS SteamTherapy od Beko. Prezentowany sprzęt, to również suszarka kondensacyjna, tylko o wymiarach 52,3 x 59,7 x 84,6 cm. Pomieści tyle samo co jej poprzedniczka, bo 8 kg – według nas, to świetna opcja dla większej rodziny, która po prostu potrzebuje takiej ładowności!

W ciągu roku, sprzęt ten również nie zużywa dużo energii jak na swoją klasę przystało, bo 176,5 kWh, co po przeliczeniu daje prawie 110 złotych. Co jeszcze ma do zaoferowania? 

Przede wszystkim, suszarka Beko EDH8634RXS SteamTherapy działa na pompie ciepła. Dzięki niej, sprzęt nie zużywa niepotrzebnej ilości energii, a sprawia, że jest o wiele wydajniejszy. To, co z pewnością Ci się równie spodoba jak pierwsza wymieniona funkcja, to technologia FlexySense.

Jak działa? Otóż jest to czujnik, który wykrywa jak bardzo mokre są ubrania i na tej podstawie dobiera najodpowiedniejszy tryb suszenia i przedstawi czas jego trwania, tym samym zapewniając idealne rezultaty!

Wyjątkowe są także wielkie drzwi i otwór załadunkowy o średnicy 38 cm, przez które bez problemu włożysz wszystkie większe rzeczy, które potrzebują suszenia lub odświeżenia, a także z łatwością wyjmiesz cały załadunek. Mamy kolejną dobrą nowinę – suszarka Beko ułatwia Ci prasowanie, bo praktycznie wszystkie Twoje ubrania wysuszy i pozostawi je bez zagnieceń!

Nie musisz się także obawiać o swoje najdelikatniejsze tkaniny, bo ten model doskonale wie jak się z nimi obchodzić. Suszy je w znacznie obniżonej temperaturze oraz bęben pracuje w stonowany sposób, co daje takie rezultaty, że to aż niewiarygodne!

I jak Ci się podoba suszarka Beko EDH8634RXS SteamTherapy? Nam bardzo przypadła do gustu i to nie tylko dzięki swojej energooszczędności. Model ten doskonale wie jak zaopiekować się ubraniami, by wyglądały jak nowe. To trochę tańszy sprzęt od suszarek na pierwszej i drugiej pozycji, bo zapłacisz za niego od 2299 złotych do 2800 złotych. Szczerze polecamy!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ Suszarki: kondensacyjna
 • Wymiary GxSxW: 52,3 x 59,7 x 84,6 cm
 • Pojemność: 8 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Roczne zużycie prądu: 176,5 kWh = 109,43 zł rocznie
 • Poziom hałasu: 64 dB
 • Programy suszenia: bawełna, bawełna eco, codzienny, delikatny, do prasowania, do szafy, dziecięcy, ekstra suche, jeans, jeans parowy, kołdry, łatwe prasowanie parowe, nocny, odświeżanie, odświeżanie parowe, program „BabyProtect”, program czasowy, syntetyki, szybki, wełna
 • Klasa energetyczna: A+++
 • Funkcje dodatkowe: odświeżanie parowe, oświetlenie bębna
 • Zastosowane technologie: boczne panele redukujące drgania, czujnik suszenia Beko FlexySense, zmienne ruchy bębna

Zalety

 • Bardzo niskie zużycie energii – klasa energetyczna A+++.
 • Duża pojemność 8 kg.
 • Pompa ciepła zapewnia niskie koszty suszenia.
 • Wiele programów suszenia, w tym specjalne programy dla delikatnych tkanin i łatwe prasowanie.
 • Funkcja odświeżania parowego, idealna do usuwania zapachów.
 • Czujnik suszenia Beko FlexySense, który reguluje czas suszenia w zależności od wilgotności.

Wady

 • Nie znaleźliśmy wad.

Sklepy

126 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Beko EDH8634RXS SteamTherapy w naszym rankingu zdobywa ocenę:

9.8 / 10

4. Whirlpool W7 D94WB PL Supreme Silence

Jaka jeszcze suszarka znajduje się w naszym zestawieniu suszarek o najwyższej klasie energetycznej? Nie mogło tutaj zabraknąć modelu W7 D94WB PL Supreme Silence od Whirlpool. Na ten moment to największa suszarka kondensacyjna w tym zestawieniu, bo jej wymiary wynoszą 66 x 60 x 85 cm. Dzięki nim, włożysz do bębna aż 9 kg prania – naszym zdaniem, to model stworzony dla naprawdę dużej rodziny, której czasem stosy ubrań spędzają sen z powiek.

Roczne zużycie energii nie powoduje płaczu, bo jest on równy 194 kWh, czyli 120 złotych. Dla nas to w pełni akceptowalna wartość! Co jeszcze posiada? Czytaj dalej.

Suszarka Whirlpool W7 D94WB PL Supreme Silence to najcichszy sprzęt dotychczas, bo maksymalnie jego poziom hałasu jest równy 59 dB. Przy jego wymiarach i pojemności musisz przyznać, że to niedużo, prawda?

Swoją wysoką klasę energetyczną zawdzięcza także silnikowi inwerterowemu, który jest opracowany tak, że minimalizuje hałas jaki powstaje podczas pracy oraz dopasowuje swój tryb pracy w zależności od załadowanego prania.

Do cichej pracy tego urządzenia przyczyniają się również nietypowe panele boczne, które minimalizują drgania. Jeśli od zawsze męczyło Cię czyszczenie filtra lub po prostu nie lubisz tego robić, to mamy dobrą wiadomość – suszarka Whirlpool wyposażona jest w filtr, który sam się wyczyści!

Pozostając w temacie czyszczenie, sprzęt ten posiada także system DuoFilter, czyli nic innego jak podwójny filtr utrzymujący całą suszarkę w czystości.

Pewnie zdarza Ci się zapomnieć o zakończonym cyklu pracy czy to suszarki czy pralki. W modelu W7 D94WB PL Supreme Silence zadbano o funkcję FreshCare+, która sprawia, że Twoje ubrania przez długi czas zachowają świeżość! 

I kolejna recenzja w naszym zestawieniu suszarek o najwyższej klasie energetycznej A+++ za nami. Suszarka Whirlpool W7 D94WB PL Supreme Silence posiada jeszcze większą, a także odmienną gamę technologii równie przydatną co w poprzednich modelach. W wielu sklepach jest ona w podobnej cenie, a najwięcej zapłacisz za nią około 3200 złotych. Naszym zdaniem, ten ranking bez tego modelu po prostu by nie istniał. Szczerze polecamy!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ Suszarki: kondensacyjna
 • Wymiary GxSxW: 66 x 60 x 85 cm
 • Pojemność: 9 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Roczne zużycie prądu: 194 kWh = 120,28 zł rocznie
 • Poziom hałasu: 59 dB
 • Programy suszenia: bielizna, do prasowania, do szafy, do założenia, dziecięcy, jeans, kołdry, koszule, łatwe prasowanie, odświeżanie, program 30 min., sport/fitness, wełna
 • Klasa energetyczna: A+++
 • Funkcje dodatkowe: oświetlenie bębna, przewód skroplonej wody, system samoczyszczenia kondesatora, tryb delikatny
 • Zastosowane technologie: automatyka suszenia Whirlpool „”Szósty Zmysł””, boczne panele redukujące drgania, ochrona antybakteryjna Whirlpool FreshCare+, ochrona tkanin Whirlpool SoftMove™, zmienne ruchy bębna

Zalety

 • Bardzo wysoka klasa energetyczna A+++.
 • Pompa ciepła zmniejsza zużycie energii i koszty eksploatacji.
 • Duża pojemność suszarki 9 kg.
 • Bogata oferta programów suszenia dla różnych typów tkanin.
 • Automatyka suszenia Whirlpool „Szósty Zmysł” zapewnia idealne dopasowanie temperatury i czasu suszenia do każdej partii prania.
 • Funkcja ochrony antybakteryjnej FreshCare+ i ochrony tkanin SoftMove™ zapewniają dłuższą żywotność i jakość prania.
 • System samoczyszczenia kondensatora zapewnia utrzymanie wydajności suszarki.

Wady

 • Wysoki poziom hałasu 59 dB, co może być uciążliwe w małych pomieszczeniach lub dla osób z wrażliwym słuchem.

Sklepy

145 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

Whirlpool W7 D94WB PL Supreme Silence w naszym rankingu zdobywa ocenę:

9.7 / 10

5. LG RC80U2AV4D

Przed Tobą ostatnia propozycja w rankingu suszarek z najwyższą klasą energetyczną A+++, czyli model RC80U2AV4D od LG. To duża suszarka kondensacyjna o wymiarach 69 x 60 z 85 cm, która zmieści 8 kg prania. Naszym zdaniem, to doskonała opcja dla każdej większej rodziny, bo za jednym zamachem wysuszysz naprawdę sporą ilość ubrań!

Jeśli mowa o zużyciu prądu, to jest on na bardzo dobrym poziomie, bo w ciągu roku suszarka pobiera 175 kWh, czyli prawie 109 złotych. Nie jest też głośna, bo pracując produkuje hałas o wartości maksymalnej 64 dB. Czym jeszcze się charakteryzuje?

Przede wszystkim, suszarka LG RC80U2AV4D to nowoczesny sprzęt, który możesz obsłużyć zdalnie! Nie chodzi nam tylko o podstawowe czynności, takie jak uruchomienie suszarki, ale także o możliwość pobierania dodatkowych intuicyjnych trybów pracy!

Nie musisz się też martwić higienę skraplacza, który zbiera wodę po suszeniu. Po praktycznie każdym zakończonym programie, suszarka LG oczyszcza go z przeróżnych pozostałości. A co za tym idzie? Wydłużone życie sprzętu, a także bardziej komfortowe jego użytkowanie!

Jeśli chcesz wysuszyć jakąś rzecz w niemalże ekspresowym tempie, to w tym modelu jest to możliwe! Do tego stworzona została technologia EcoHybrid, a wystarczy, że wybierzesz tryb oszczędzania czasu i suszarka wykona swoją pracę nieco krócej. Sprzęt ten wychodzi naprzeciw przeróżnym potrzebom, podajemy przykład.

Suszarka posiada program dezynfekujący o nazwie AllergyCare. Sprawdzi się on nie tylko w przypadku suszenia ubranek dziecięcych, ale także osób dorosłych z różnymi alergiami. Na sam koniec musimy Cię także poinformować o tym, że na silnik masz aż 10 letnią gwarancję!

Suszarką LG RC80U2AV4D kończymy nasze zestawienie suszarek o najwyższej klasie energetycznej. Ten model spełnia marzenia o idealnych i niezniszczalnych ubraniach! Nam się to podoba, szczególnie z tego względu, że zawsze dba o oszczędność i to nie w jednej, a w kilku kwestiach. Cenowo, suszarka LG znajduje się na wyższej półce, bo zapłacisz za nią od 2400 złotych do 3000 złotych. Polecamy każdemu!

Specyfikacja Techniczna

 • Typ Suszarki: kondensacyjna
 • Wymiary GxSxW: 69 x 60 x 85 cm
 • Pojemność: 8 kg
 • Pompa ciepła: tak
 • Roczne zużycie prądu: 175 kWh = 108,50 zł rocznie
 • Poziom hałasu: 64 dB
 • Programy suszenia: antyalergiczny, bawełna, pościel, program 30 min., program własny, ręczniki, sportowa odzież wierzchnia, syntetyki, szybki, tkaniny mieszane, wełna
 • Klasa energetyczna: A+++
 • Funkcje dodatkowe: oświetlenie bębna, zdalne sterowanie
 • Zastosowane technologie: LG Ecohybrid, zdalne sterowanie LG Smart ThinQ

Zalety

 • Klasa energetyczna A+++ oznacza bardzo niskie zużycie energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd.
 • Pompa ciepła zapewnia oszczędność energii i niższe koszty eksploatacji.
 • Duża pojemność 8 kg pozwala na suszenie większej ilości ubrań naraz.
 • Program antyalergiczny zapewnia skuteczne usuwanie alergenów z tkanin.
 • Program 30-minutowy pozwala na szybkie wysuszenie odzieży w krótkim czasie.
 • Zdalne sterowanie za pomocą aplikacji LG Smart ThinQ umożliwia zdalne uruchamianie i kontrolowanie suszarki.

Wady

 • Poziom hałasu 64 dB może być uciążliwy dla niektórych użytkowników, szczególnie jeśli suszarka jest używana w nocy lub w miejscu, gdzie hałas jest problematyczny.

Sklepy

201 Opinii

5 na 5

Opinia Naszego Eksperta

LG RC80U2AV4D w naszym rankingu zdobywa ocenę:

9.6 / 10

Suszarka do prania A+++ Opinie – Jakie są? Czy warto?

Opinie na temat suszarek do prania A++ są bardzo pozytywne. Użytkownicy chwalą sobie sprzęt, który jest łatwy w obsłudze i daje dobre rezultaty. Szczególnie doceniają to osoby, którym zależy na suszeniu prania w krótkim czasie i jak najniższym kosztem, ponieważ suszarki tego typu są bardzo energooszczędne. Użytkownicy doceniają również fakt, że suszarki A++ są bezpieczne dla tkanin, suszą je delikatnie i nie niszczą ich oraz że są łatwe w utrzymaniu czystości.

Odpowiadając na pytanie, czy warto kupić suszarkę do prania A+++ – odpowiadamy, że tak. Jest to jeden z najbardziej efektywnych sposobów suszenia ubrań, a także jeden z najbardziej ekologicznych i energooszczędnych. Twój portfel i środowisko naturalne będą Ci wdzięczne.

Najczęściej Zadawane Pytania

Co oznacza A+++ w suszarce?

A+++ oznacza najwyższy poziom efektywności energetycznej. Suszarki oznaczone tą klasą to najbardziej energooszczędne na rynku. Warto wspomnieć, że suszarki A+++ mają około 20% niższe zużycie energii niż suszarki oznaczone jako A++. Co oznacza to w praktyce? Pozwala to znacznie zmniejszyć rachunki za prąd, a także przyczynia się do ochrony środowiska. Co więcej, suszarki A+++ są bardziej wydajne i mogą suszyć większą ilość ubrań w krótszym czasie.

Czym się różni suszarka A+++ od A++?

Różnica pomiędzy suszarkami A++ i A+++ polega na tym, że suszarki A+++ są bardziej energooszczędne. Ponadto, suszarki A+++ mają lepszą jakość suszenia niż A++, dzięki czemu suszą pranie szybciej. Co przekłada się na logikę na krótszy czas suszenia, niższe rachunki, a także mniej uszkodzeń tkanin. Warto wspomnieć, że suszarki A+++ są zwykle trwalsze niż A++, dzięki czemu będą służyć przez dłuższy czas, ponieważ są wykonane z wyższej jakości materiałów i komponentów. I właśnie to powinno przekonać Cię do zakupu suszarki A+++.

Podsumowanie

Suszarki do prania o klasie efektywności energetycznej A+++ cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ są one wyjątkowo efektywne energetycznie. Są one w stanie suszyć pranie tak szybko, jak to możliwe, bez narażania go na uszkodzenia. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, a w końcu o to Ci chodzi, prawda? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca to nie pozostało Ci nic innego jak iść i kupić swoją nową suszarkę do prania.

Dziękujemy za przeczytanie naszego rankingu suszarek do prania A+++. Mamy nadzieję, że pomoże on w podjęciu trafnej decyzji zakupowej. Warto pamiętać, że suszarki do prania są inwestycją na lata, dlatego warto wybrać taki model, który będzie Ci służył przez długi czas. Nie chcemy nic mówić, ale właśnie omawiane w tym rankingu suszarki to sprzęt na długie lata. Udanych zakupów!

Sebastian Przyborowski

Autor: Sebastian Przyborowski

Założyciel i redaktor portalu pralka.com.pl - największego w Polsce rankingu pralek, pralko-suszarek, suszarek i akcesoriów do prania. Były doradca klienta z zakresu sprzętu AGD, jakimi są pralki w jednej z największej Polskiej sieci sklepów AGD i RTV. Poznając przez lata swojej pracy wszelkie problemy i pytania klientów związane z wyborem pralki, postanowił przenieść swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe do Internetu i ułatwić klientom wybór sprzętu poprzez stworzenie kompleksowych poradników, rankingów i recenzji sprzętu. W swoich artykułach zawsze opiera się na kompleksowych badaniach i niesieniu pomocy klientom. Więcej informacji o autorze znajdziesz tutaj.

Oceń artykuł: Suszarka do Prania A+++ – Ranking Najlepszych Modeli w grudniu 2023 roku

Ilość ocen: 27 Średnia ocen: 5 na 5

Zobacz opinie na forum o artykule:

Suszarka do Prania A+++ – Ranking Najlepszych Modeli w grudniu 2023 roku

guest
Podaj swoje imię
Podaj swój adres e-mail
0 Opinie
Opinie
Zobacz wszystkie komentarze